Бази даних


Журнали та продовжувані видання - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Автореферати дисертацій (20)Реферативна база даних (275)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>K=З'ЯВИЛИСЯ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.
Ж Попов П.М. №19831
 
УКРАИНСКИЙ ВЕСТНИК : перший в Україні літературно-мистецький, науковий і громадсько-політичний місячник / за ред. Є. М. Філомафітського [та ін.]. - Харьков : [б.в.]. - Матеріал про дане видання розміщено також на сайті Електронної Бібліотеки "Україніка" НБУВ.- Отримується з 1818.
Ред. : Філомафітський Є. М.Ред. : Гонорський Р. Т.Ред. : Успенський Г. І.Ред. : Квітка-Основ'яненко Г. Ф.

Наявні надходження за: 1818 Останнє надходження: 1818 : Ч.  9



Анотація: “Український вісник” (рос. дореф. Украинскій вестникъ) — перший в Україні літературно-мистецький, науковий і громадсько-політичний місячник, виходив за ініціативи І. Срезневського при Харківському Університеті 1816–1819 переважно російською мовою за редакцією Євграфа Філомафітського, Розумника Гонорського, Г. Успенського і Григорія Квітки-Основ'яненка, при активній співпраці Петра Гулака-Артемовського; наклад 350 — 500 примірників.
Ініціаторами створення, авторами, редакторами, видавцями перших в Україні періодичних видань “Украинский вестник” та “Украинский журналъ” були викладачі Харківського університету.
В “Українському віснику”, попри перекладні матеріали переважно з науки і мистецтва і статті на загальнокультурні, релігійні і філософські теми, вміщено статті з історії України (М. Маркова, М. Грибовського), етнографії (О. Льовшина), економіки (В. Каразіна), педагогіки і літератури (Р. Гонорського), літературної і театральної критики (Є. Філомафітського). В журналі вперше з'явилися українською мовою твори Петра Гулака-Артемовського “Пан та собака” та інші його байки і статті. Цінні статті про життя і діяльність Г. Сковороди і спогади І. Вернета та Ґ. Гесс-де-Кальве; поезії місцевих поетів у дусі романтизму; гуморески (“Письма кь издателямъ”) Г. Квітки-Основ'яненка (псевдонім Фалалей Повинухин) і його статті про Харків.
Одним із провідних елементів концепції журналу було розширення інформації про рідний край, ознайомлення читачів з історією України, формування почуття любові до неї.
На вимогу Міністерства Освіти місцева влада припинила появу “Українського вісника”.


РОКИ:
1818

  Матеріал з Вікіпедії,
  Адреса матеріалу "Електронна бібліотека "Україніка",
  Сайт НБУВ,
  Філомафітський Євграф Матвійович,

 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського