Наукова періодика України Хірургія України


Дибкалюк С. В. 
Дослідження синдрому компресії хребтової артерії за допомогою магнітно-резонансної томографії в перфузійно-зваженому режимі / С. В. Дибкалюк, В. А. Черняк, В. Ю. Зоргач, В. В. Удовиченко, В. В. Сулік // Хірургія України. - 2015. - № 3. - С. 25-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2015_3_7
Мета роботи - розробити алгоритм діагностики вертебробазилярної недостатності (ВБН) у разі синдрому компресії хребтової артерії (СКХА) з використанням критеріїв, одержаних під час аналізу магнітно-резонансних томограм у перфузійно-зваженому режимі (PWI МРТ). Методика застосування PWI МРТ у хворих із СКХА грунтується на вимірюванні основних показників перфузії: мозкового кровотоку, об'єму мозкового кровотоку, середнього часу транспорту, часу до досягнення піка, які визначали в 3-х ділянках, котрі характеризували особливості перфузії та відображували динамічні зміни об'ємного кровотоку в хребтовій артерії, - центральні відділи варолієвого мосту, ліва та права середня ніжка мозочку. У 2012 - 2014 р. у режимі PWI МРТ обстежено 260 хворих, яких розподілили на 2 групи: 1-шу (n = 137, хірургічне лікування) та 2-гу (n = 123, консервативне лікування). 58 хворих 1-ї групи після хірургічного лікування з достовірним клінічним покращанням за шкалою Н. Hoffenberth (1990) пройшли контрольне обстеження, в режимі PWI МРТ. Його результати надали змогу верифікувати розроблені алгоритми діагностики СКХА з використанням методу PWI МРТ. В результаті аналізу перфузійного кровотоку встановлено невелику кількість комбінацій з вираженими клінічними ознаками ВБН за шкалою Н. Hoffenberth (1990). Комбінації розподілили на 5 варіантів за принципом відповідності показників мозкового кровотоку в стовбурі мозку та умовно домінуючій півкулі в послідовності, яка відображає перехід від комбінацій кращих показників об'ємного кровотоку до гірших. Під час аналізу рангової кореляції між варіантами групування показників перфузії стовбура головного мозку - півкуль мозочка та вираженістю ВБН за шкалою H. Hoffenberth (1990) у правшів виявлено тісний негативний кореляційний зв'язок (<$Eroman {r sub s ~=~-0,723;~p<<~0,001}>). У хворих 1-ї групи на тлі достовірного регресу клінічних ознак ВБН за шкалою H. Hoffenberth (1990) через 6 - 8 міс після хірургічного лікування відзначено достовірне покращання показників перфузії (на ділянках "1" і "2" у правшів). Висновки: встановлено 5 основних комбінацій показників перфузійного кровотоку, які враховують зміну мозкового кровотоку на 3-х умовно обраних ділянках (міст, права та ліва середні ніжки мозочка). Виявлено тісний кореляційний зв'язок між варіантами комбінацій перфузійного кровотоку та вираженістю ВБН.
  Повний текст PDF - 995.566 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дибкалюк С.
  • Черняк В.
  • Зоргач В.
  • Удовиченко В.
  • Сулік В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дибкалюк С. В. Дослідження синдрому компресії хребтової артерії за допомогою магнітно-резонансної томографії в перфузійно-зваженому режимі / С. В. Дибкалюк, В. А. Черняк, В. Ю. Зоргач, В. В. Удовиченко, В. В. Сулік // Хірургія України. - 2015. - № 3. - С. 25-29. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/KhU_2015_3_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дибкалюк Сергій Віталійович (медичні науки)
  • Черняк Віктор Анатолійович (медичні науки)
  • Зоргач Віталій Юрійович (медичні науки)
  • Удовиченко Владислав Валерійович (медичні науки)
  • Сулік Володимир Володимирович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського