Наукова періодика України Современная педиатрия


Боярчук О. Р. 
Перебіг хронічної ревматичної хвороби серця у дітей на тлі реактивації Епштейна-Барр вірусної інфекції / О. Р. Боярчук, Н. В. Банадига, І. Р. Сагаль // Современная педиатрия. - 2013. - № 3. - С. 100-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2013_3_21
Вивчено частоту інфікування вірусами родини Herpesviridae дітей з хронічною ревматичною хворобою серця (ХРХС) та встановлено його вплив на перебіг хвороби. Спостережено 62 хворі на ХРХС дитини віком від 12-ти до 17-ти років. ХРХС діагностовано за наявності вади серця чи ураження серцевих клапанів у вигляді післязапального крайового фіброзу клапаних стулок. Контрольну групу склали 25 відносно здорових дітей. Усім дітям проведено загальноприйняте клініко-лабораторне обстеження, електрокардіографію і допплерехокардіографію. Частоту інфікування та реактивацію вірусів сімейства Herpesimdae вивчено за методом імуноферментного аналізу. У пацієнтів з ХРХС вірогідно частіше спостережено реактивацію вірусу Епштейна - Барр (ВЕБ), про що свідчила наявність анти-VCA IgM (37,1 % дітей). Реактивація хронічної ВЕБ-інфекції зумовлють частіші прояви інтоксикаційного та артралгічного синдромів, гіпертрофію та рихлість мигдаликів, зміни з боку гепатобіліарної системи. Виявлено вплив Епштейна - Барр вірусної інфекції на клінічний перебіг ревматичної хвороби серця та показники специфічного імунітету у бік підвищеного антитілоутворення.
  Повний текст PDF - 716.688 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Боярчук О.
 • Банадига Н.
 • Сагаль І.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Боярчук О. Р. Перебіг хронічної ревматичної хвороби серця у дітей на тлі реактивації Епштейна-Барр вірусної інфекції / О. Р. Боярчук, Н. В. Банадига, І. Р. Сагаль // Современная педиатрия. - 2013. - № 3. - С. 100-104. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Sped_2013_3_21.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Боярчук Оксана Романівна (медичні науки)
 • Банадига Наталія Василівна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського