Наукова періодика України Здоров'я жінки


Макаренко М. В. 
Допоміжні репродуктивні технології та внутрішньоматкова патологія як фактори ризику передлежання плаценти / М. В. Макаренко, Д. О. Говсєєв, Л. І. Мартинова, В. О. Берестовий, Р. М. Ворона // Здоровье женщины. - 2016. - № 10. - С. 140-142. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_10_31
Світові дані свідчать, що ймовірність виникнення передлежання плаценти (ПЛП) становить від 2 до 6 разів частіше після застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ), але досі залишається невідомим, які фактори зумовлюють цей підвищений ризик. Мета дослідження - проведення ретроспективного аналізу історій пологів, які були ускладнені ПЛП, і визначити частоту цієї патології в популяції за самостійного запліднення та за допомогою ДРТ після попередньої підготовки. Статистично ретроспективно опрацьовано 20 919 історій пологів у чотирьох пологових будинках (N 1, 2, 5, 7) м. Київ за 2015 р., із них у 391 випадку вагітність настала за допомогою ДРТ. Проведений ретроспективний аналіз історій пологів виявив 86 ПЛП, що становить 0,38 % від усіх пологів. Серед 391 випадку вагітностей, які настали у разі застосування ДРТ, зафіксовано 8 випадків ПЛП, що відповідає 2,04 %, що у 5 разів більше, ніж за природних вагітностей. У жінок, яким застосовано ДРТ, внутрішньоматкову патологію виявляли у 63 % випадків, що у 2,5 разу більше, ніж у популяції. аключення. Зроблено висновки, що впровадження ДРТ збільшує кількість вагітних із ПЛП у 5 разів у порівнянні з природними вагітностями. Проведення прегравідарної підготовки з оперативним лікуванням за наявності внутрішньоматкової патології зменшує кількість вагітностей, ускладнених ПЛП. Остаточний механізм виникнення ПЛП, зважаючи на одержані дані, визначити не вдалося.
  Повний текст PDF - 136.895 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Макаренко М.
  • Говсєєв Д.
  • Мартинова Л.
  • Берестовий В.
  • Ворона Р.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Макаренко М. В. Допоміжні репродуктивні технології та внутрішньоматкова патологія як фактори ризику передлежання плаценти / М. В. Макаренко, Д. О. Говсєєв, Л. І. Мартинова, В. О. Берестовий, Р. М. Ворона // Здоровье женщины. - 2016. - № 10. - С. 140-142. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_10_31.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Макаренко Микола Васильович (1937–2019) (біологічні науки)
  • Макаренко Максим Валерійович (медичні науки)
  • Макаренко Михайло Васильович (медичні науки)
  • Говсєєв Дмитро Олександрович (медичні науки)
  • Мартинова Лілія Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського