Наукова періодика України Здоров'я жінки


Мазур Ю. Ю. 
Оцінка стану біоценозу піхви у пацієнток з рецидивом ектопії циліндричного епітелію шийки матки в умовах інфікування вірусом папіломи людини / Ю. Ю. Мазур, В. І. Пирогова, Н. М. Кузь // Здоровье женщины. - 2018. - № 6. - С. 37-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_6_8
Мета дослідження - вивчення особливостей мікробіоти піхви у пацієнток із рецидивною ектопією циліндричного епітелію (ЕЦЕ) шийки матки (ШМ) на тлі інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ). У дослідження включено 98 жінок репродуктивного віку (від 18 до 46 років). Сформовано 3 групи: контрольна група (n = 30), в яку включено умовно здорових жінок: 1-а (n = 33) - пацієнтки з уперше діагностованою ЕЦЕ; 2-а (n = 35) - пацієнтки з рецидивом ЕЦЕ ШМ. Усім обстежуваним жінкам виконано бактеріоскопічне, цитологічне, мікробіологічне дослідження біоценозу піхви, а також визначення рівня pH вагінального вмісту. У пацієнток із рецидивом ЕЦЕ рівень pH вагінального середовища виявився достовірно вищим у порівнянні з таким у жінок групи контролю та пацієнток 1-ї групи. У близько 9 % пацієнток обох дослідних груп виявлено ознаки бактеріального вагінозу; у близько 70 % пацієнток 2-ї групи виявлено ознаки легкого та середнього ступеня тяжкості аеробного вагініту, достовірно частіше, ніж у пацієнток з уперше діагностованою ЕЦЕ. Зафіксовано значний поліморфізм інфектів у пацієнток 2-ї групи - у 40,00 +- 8,28 % випадків визначали асоціації трьох та більше мікроорганізмів одночасно, достовірно частіше, ніж у пацієнток з уперше діагностованою ЕЦЕ ШМ. Використання експрес-системи A.F.GENITAL SYSTEM (Liofilchem, Італія) має низку переваг для застосування у клінічній практиці: швидкість отримання результату, виявлення широкого спектра інфектів, можливість кількісного оцінювання M. hominis та U. urealyticum із подальшим визначенням чутливості до найчастіше застосовуваних антибактеріальних препаратів. Рецидивна ЕЦЕ перебігає на тлі явищ кольпіту, вагініту, порушень мікробіоти піхви зі значним поліморфізмом мікроорганізмів і залуженням вагінального середовища, що ускладнює процеси епітелізації ектопії та може слугувати фактором, який зумовлює її повторний рецидив. Виявлені цитологічні особливості у даної когорти пацієнток свідчать про те, що тривало існуючі порушення вагінального біоценозу у поєднанні з запальними процесами піхви та ШМ створюють сприятливі умови для реалізації диспластичних змін, спричинених ВПЛ. Під час визначення тактики лікування рецидивної ектопії ШМ, зокрема за умов інфікування ВПЛ, необхідним є першою чергою досягнення як цитологічної норми, так і нормалізації біоценозу піхви перед виконанням будь-яких інтервенцій, якщо у таких виникне потреба.
  Повний текст PDF - 883.874 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Мазур Ю.
  • Пирогова В.
  • Кузь Н.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Мазур Ю. Ю. Оцінка стану біоценозу піхви у пацієнток з рецидивом ектопії циліндричного епітелію шийки матки в умовах інфікування вірусом папіломи людини / Ю. Ю. Мазур, В. І. Пирогова, Н. М. Кузь // Здоровье женщины. - 2018. - № 6. - С. 37-41. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_6_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пирогова Віра Іванівна (1951–) (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського