Наукова періодика України Здоров'я жінки


Пирогова В. І. 
Роль вітаміну D у збереженні здоров’я жінок і сучасні принципи корекції D-статусу організму / В. І. Пирогова, С. О. Шурпяк, О. О. Ошуркевич, Н. І. Жемела, І. І. Охабська // Здоровье женщины. - 2018. - № 9. - С. 44-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_9_10
Надано оцінку ефективності застосування різних доз холекальциферолу для корекції вітамін D-дефіцитних станів. Мета дослідження - вивчення поширеності дефіциту вітаміну D у жінок репродуктивного віку з порушеннями репродуктивного здоров'я й ефективності його корекції з використанням препарату олідетрим. Обстежено 350 мешканок м. Львів та Львівської області віком від 20 до 35 років, які планували реалізацію репродуктивних функцій. Нестачу або дефіцит вітаміну D діагностованіоу 275 обстежених жінок, з яких 160 були включені у подальше дослідження за наявності інформованої згоди. Залежно від запропонованої схеми корекції дефіциту вітаміну D пацієнтки були розподілені на групи з розподілом на підгрупи залежно від рівня 25(OH)D у крові. Встановлено, що вітамін D-дефіцитні стани у жінок репродуктивного віку на етапі підготовки до вагітності виявляють у 78,6 % випадків, при цьому дефіцит вітаміну D найчастіше діагностують у жінок з індексом маси тіла 30 - 35 кг/м<^>2. Вживання вітамінно-мінеральних комплексів, що містять 400 МО холекальциферолу, як і щоденне вживання 2000 МО холекальциферолу, не надає можливість попередити розвиток нестачі та дефіциту вітаміну D і не забезпечує їхньої корекції. Застосування холекальциферолу у щоденній дозі 4000 МО (олідетрим 4000, Polpharma, Польща) протягом 3 міс прегравідарної підготовки надає можливість проводити корекцію балансу вітаміну D, однак також є недостатнім для усунення тяжкого дефіциту вітаміну D. Це визначає необхідність вживання більш високих доз холекальциферолу даною категорією жінок. Отримані результати свідчать про значну поширеність дефіциту вітаміну D у жінок репродуктивного віку. Корекція нестачі та дефіциту вітаміну D з етапу прегравідарної підготовки та протягом I триместра гестації надає можливість знизити частоту ранніх і пізніх гестаційних ускладнень.
  Повний текст PDF - 465.536 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пирогова В.
  • Шурпяк С.
  • Ошуркевич О.
  • Жемела Н.
  • Охабська І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пирогова В. І. Роль вітаміну D у збереженні здоров’я жінок і сучасні принципи корекції D-статусу організму / В. І. Пирогова, С. О. Шурпяк, О. О. Ошуркевич, Н. І. Жемела, І. І. Охабська // Здоровье женщины. - 2018. - № 9. - С. 44-49. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2018_9_10.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пирогова Віра Іванівна (1951–) (медичні науки)
  • Шурпяк Сергій Олександрович (медичні науки)
  • Ошуркевич Оксана Орестівна (медичні науки)
  • Охабська Ірина Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського