Наукова періодика України Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика


Саволюк С. І. 
Комплексний патогенетичний підхід до лікування та профілактики рецидивів дефектних рубців молочних залоз у пацієнток внаслідок маститів / С. І. Саволюк, Г. О. Рибчинський // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 28. - С. 534-540. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2017_28_68
У зв'язку з присутніми випадками хірургічного лікування маститів, нерідко виникають такі косметичні дефекти як дефектні рубці (ДР) молочних залоз (МЗ). Існує численна кількість лікувальних заходів, спрямованих на усунення такого роду дефектів, але жоден з них не забезпечує гарантованого 100 % самостійного ефекту. Мета роботи - порівняння результатів ефективності лікування пацієнток з ДР МЗ, в яких в анамнезі вже були ДР інших локалізацій. В дослідженні брало участь 19 пацієнток з ДР МЗ внаслідок хірургічних втручань з приводу маститів та вже наявними в анамнезі ДР інших локалізацій. Групу порівняння складали пацієнтки, яким проводили лише хірургічне висічення ДР - 11 осіб (в тому числі в інших медичних установах), основна група складалась із пацієнток, яким проводили поєднання хірургічного висічення рубця з введенням 2 % розчину лідокаїну та бетаметазону в підрубцеву зону, а також силіконовий пластир з компресійною пов'язкою або спеціальним компресійним одягом для профілактики рецидиву нових ДР. В групі порівняння у 7 з 11 пацієнток (63,7 %) спостерігалось формування повторного ДР. У 4 з 11 (36,3 %) пацієнток цієї ж групи, такої тенденції не спостерігалось. В основній групі станом на 9 - 12 місяць після початку проведення лікувально-профілактичних заходів жодного рецидиву ДР на МЗ констатовано не було. Висновки: лише хірургічне висічення ДР МЗ після маститу та наявності в анамнезі ДР інших локалізацій не забезпечує 100 % ефект їх повного вилікування. Обов'язковий контроль за загоєнням таких рубців протягом 6 - 9 місяців для можливості корекції рубця. Необхідність індивідуального підходу до лікування ДР на МЗ. Підбір комплексу вказаних лікувально-профілактичних заходів з врахуванням наявності ДР в анамнезі як фактору ризику їх рецидиву на відміну від застосування лише хірургічного способу лікування суттєво покращує естетичний ефект лікування та уникає ризику рецидиву ДР.
  Повний текст PDF - 106.261 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Саволюк С.
  • Рибчинський Г.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Саволюк С. І. Комплексний патогенетичний підхід до лікування та профілактики рецидивів дефектних рубців молочних залоз у пацієнток внаслідок маститів / С. І. Саволюк, Г. О. Рибчинський // Збірник наукових праць співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 28. - С. 534-540. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Znpsnmapo_2017_28_68.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Саволюк Сергій Іванович (1977–) (медичні науки)
  • Рибчинський Гордій Олегович (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського