Наукова періодика України Фармакологія та лікарська токсикологія


Гладких Ф. В. 
Дослідження шлункової секреції в щурів з ад’ювантним артритом на тлі застосування ібупрофену та його комбінації з вінбороном / Ф. В. Гладких, Н. Г. Степанюк // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - № 3. - С. 34-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2016_3_5
Мета дослідження - оцінити вплив монотерапії ад'ювантного артриту (АА) ібупрофеном та його комбінацією з вінбороном на шлункову секрецію (ШС) в щурів. Надати характеристику впливу зазначених препаратів на pH, загальну кислотність та об'єм шлункового соку, одержаного за методикою H. Shay. Ад'ювантний артрит моделювали на щурах шляхом субплантарного введення повного ад'юванта Фрейнда (0,1 мл на одну тварину). Лікування АА проведено щоденним внутрішньошлунковим введення ібупрофену (73 та 218 мг/кг) або ібупрофену з вінбороном (11 мг/кг) з 14 до 28 доби від початку моделювання патологічного стану. Дослідження ШС проведено на 28 добу експерименту. Встановлено, що застосування ібупрофену для лікування АА у щурів призводить до збільшення об'єму ШС, зниження pH та підвищення кислотності шлункового соку. Уведення в організм щурів з АА ібупрофену та вінборону супроводжується нівелюванням ознак гастротоксич- ності вказаного НПЗЗ за рахунок ослаблення факторів агресії шлункового соку - підвищення pH та зниження загальної кислотності. У результаті проведеного дослідження були виявлені гастропротекторні властивості вінборону за умов ібупрофен-індукованої гастропатії в шурів з АА.
  Повний текст PDF - 1.734 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Гладких Ф.
 • Степанюк Н.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Гладких Ф. В. Дослідження шлункової секреції в щурів з ад’ювантним артритом на тлі застосування ібупрофену та його комбінації з вінбороном / Ф. В. Гладких, Н. Г. Степанюк // Фармакологія та лікарська токсикологія. - 2016. - № 3. - С. 34-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/flt_2016_3_5.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Гладких Федір Володимирович (1992–) (медичні науки)
 • Степанюк Наталія Георгіївна (медичні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського