Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ZP=0000618787<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.

Степанюк Н. Г. 
Аналіз побічних реакцій на тлі застосування анальгетиків-антипіретиків та нестероїдних протизапальних засобів, які призначались лікарями закладів охорони здоров'я Подільського регіону у 2015 році / Н. Г. Степанюк, Ф. В. Гладких, О. В. Басараб // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 2. - С. 60-63. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проблема правильного раціонального використання лікарських засобів існує у всьому світі. Це стосується, зокрема, анальгетиків-антипіретиків та власне нестероїдних протизапальних засобів. В Україні побічні реакції, спричинені нестероїдними антифлогістиками, посідають друге місце за частотою серед усіх зареєстрованих. Мета дослідження - провести аналіз спонтанних карт-повідомлень про побічні реакції, спричинені застосуванням нестероїдних протизапальних засобів та власне анальгетиків-антипіретиків, які надійшли протягом 2015 р. до Вінницького регіонального відділення Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я України. Проведене дослідження показало, що у 2015 р. у Вінницькій області було зареєстровано 1460 випадків побічних реакцій або відсутності ефективності лікарських засобів під час їх медичного застосування. Серед усіх виявлених випадків побічних реакцій, спричинених нестероїдними протизапальними засобами й анальгетиками-антипіретиками, з доведеним причинно-наслідковим зв'язком (94 %) на долю диклофенаку натрію приходилось 4 2 % випадків побічних реакцій, ібупрофену - 24 %, парацетамолу - 11 %, анальгіну - 9 % , німесуліду - 8 %. Розподіл хворих за віком показав неоднорідність у призначенні цих препаратів, а саме: ібупрофен та парацетамол переважно застосовували підлітки, анальгін - люди молодого віку, а німесулід люди старшого віку. Диклофенак залишив за собою стабільні позиції "золотого стандарту" в лікуванні і рівномірно призначався хворим усіх вікових груп. Крім того було встановлено, що диклофенак та німесулід здебільшого призначались хворим з ревматологічною патологією, а ібупрофен, парацетамол та анальгін - для лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій. Варто зазначити, що серед проявів побічних реакцій досліджуваних засобів провідні позиції займали алергічні реакції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + Р281.703-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського