Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ZP=0000640172<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.

Боярчук О. Р. 
Оніхомадезіс як прояв ентеровірусної інфекції / О. Р. Боярчук, Л. А. Волянська, О. М. Дивоняк // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 7. - С. 74-78. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості клініки спалаху ентеровірусної інфекції (ЕВІ) на Тернопільщині влітку-восени 2016 р. Проведено повне клінічне обстеження 34 дітей з оніхомадезісом, середній вік яких складав (3,97 +- 0,78) року. У гендерному співвідношенні переважали хлопчики (55,88 %). Прояви ЕВІ у дітей відповідали типовому (герпангіна, епідемічна міальгія, раптова екзантема, ентерит) та атиповим (респіраторна, кон'юнктивіт) формам. Анамнестично у 64,71 % спостережуваних мало місце короткочасне підвищення температури тіла в межах 37,6 - 40,0 <^>oC, хоча інтоксикаційні прояви були у всіх оглянутих дітей. У 47,06 % фіксувались катаральні симптоми, найчастіше герпангіна (32,35); зміни шкіри та слизових оболонок у вигляді різноманітного за морфологією, розмірами, кольором висипу були у 44,12 %, з них троє дітей повідомили про появу через 2 - 6 тиж великопластинчастого лущення на стопах і долонях. Таке саме лущення зафіксовано в 11 дітей без висипань в анамнезі. Через 4 - 16 тиж після перенесеної клінічно діагностованої ЕВІ у дітей фіксувались безсимптомне ураження нігтів рук і ніг. Кількість уражених нігтів на момент огляду коливалась у широкому діапазоні від 1 до 16. Виявлено строкаті зміни нігтів кистей рук і стоп на різних стадіях розвитку патологічного процесу: відшарування нігтьової пластинки в зоні росту, деформація нігтьового ложа, лінії Меєсса та Боа. Зроблено висновки, що ЕВІ у дітей віком 2 - 5 років зазвичай має легкий перебіг без серйозних наслідків. Оніхомадезіс є рідкісним проявом ЕВІ, тому необхідне подальше спостереження за дітьми з такими проявами інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1 + Р733.608.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського