Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (479)Філософам - Віртуальна бібліографічна довідка (4)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ВНУТРІШНІЙ$<.>+<.>K=СВІТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: монографія   
1.

Яковенко, Наталя.
Паралельний світ. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI-XVII ст. [Електронний ресурс] / Наталя Яковенко. - К. : Критика, 2002. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Ця книжка не є традиційною, тобто суцільною і зв'язною, монографією, де розділ за розділом, у логічній ієрархії від першорядного до менш суттєвого, аналізувалося б те, як людина XVI-XVII століть сприймала навколишній світ та себе в ньому.

Кл.слова:
доба Відродження -- історія думки


   
Тип видання: наукове видання   
Категорія: Релігія   
2.

Чом
Восемь тел Тайцзи-цюань [Електронний ресурс] / Чом. - М. : ИНБИ мэгэзин, 1997. - 184 с. - (Тридцать два вращения тигельной печи)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Перед вами вторая часть движения тридцати двух вращений тигельной печи, которая включает в себя объяснения восьми тел Тай-цзи. Она предназначена для лиц, которых интересует искусство внутренних превращений, и которые имеют какой-либо опыт практик. Здесь не ставилось целью объяснение пути достижения, но объяснялось то, что этому должно предшествовать.

Кл.слова:
внутрішній світ


   
Тип видання: хрестоматія   
3.


Читанка з філософії [Електронний ресурс] : у 6 книгах. - К. : Довіра, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У шостому томі «Читанки з історії філософії» подані твори західних філософів XX ст. з питань логіки й формалізації наукового пізнання; відношення логіки і предметного світу; «феноменальності» саморозкриття свідомості і людського буття; скінченності й минущості людського існування; сутності людини і цілісності людської духовності; єдності природи, людини і Бога в еволюції Всесвіту. Ці та інші питання досліджуються такими відомими західними мислителями, як Е. Гуссерль, М. Хайдеггер, Г. Маркузе, Б. Рассел, А. Камю, Ж.-П. Сартр, К. Юнг, К. Леві- Строс, П. Тейяр де Шарден та ін. Для студентів, гімназистів, ліцеїстів і всіх, хто цікавиться питаннями історії західної філософії та культури.

Кл.слова:
онтологія -- феноменологія -- екзистенціалізм


   
Тип видання: зб. статей   
4.


Ціннісні орієнтації та світоглядні позиції людини у контексті сьогодення [Електронний ресурс] : восьмі Шинкаруківські читання : матеріали Міжнародної науково-практичної конференції / Національна академія наук України, Відділення історії, філософії та права, Національна академія педагогічних наук України, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, Товариство "Знання" України, Університет сучасних знань ; під ред. Л. В. Губерського. - Київ : [б. в.], 2013. - 459 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Звернення до філософської спадщини І.Шинкарука в контексті реалій сучасного глобалізованого світу та тих суспільних трансформацій, що мали місце у ХХІ столітті, змушує нас значно уважніше ставитися до тих фундаментальних категоріально-філософських антропологічно- екзистенційних новацій, що були запропоновані цим непересічним філософом та видатним вітчизняним мислителем в частині осмислення та переосмислення соціального буття індивіда. У цьому контексті, особливий інтерес становить аналіз специфіки ідеологічного дискурсу, запропонований І.Шинкаруком у ході вивчення та теоретичного виявлення основних закономірностей і властивостей суспільного буття. З цього погляду, філософія І.Шинкарука апелює не лише до «вічних цінностей істини, добра і краси» та вічних філософських проблем, але й до сучасності, до тих актуальних і нагальних питань існування людини у світі (враховуючи те, що світ, який оточує людину є соціальним світом та є носієм антропологічних та екзистенцій них сенсів), які постають у другій половині ХХ століття і зберігають свою актуальність до сьогоднішнього дня. Одним з таких питань, яке визначає складний та багатовимірний пласт існування людини у світі та у соціумі, є проблематика ідеології. Причому, сьогодні вона пов’язана не лише з проясненням базових філософських понять і категорій, а з виявленням її фундаментальних зв’язків з сучасними глобалізаційними викликами.

Кл.слова:
аксіологія -- філософська антропологія -- екзистенціалізм -- комунікативний простір


   
Тип видання: життєпис   
5.

Хоткевич, Гнат.
Григорій Савич Сковорода (український філософ). Короткий його життєпис і вибрані місця з творів та листів: з нагоди 125-літньої річниці з дня смерті [Електронний ресурс] / Гнат Хоткевич ; Культурно-історична бібліотека під ред. Д. І. Багалія. - [Б. м.] : Вид-во "Союз" Харківського Кредитового Союзу Кооперативів, 1920. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


І от ся книжечка маленька з описом життя Сковороди і з витягами з його творів нехай послужить тій справі, до котрої кликав Сковорода. Давайте хоч на кришечку, хоч на той час, поки будемо читати сю книжку, згадаємо, що не тільки є клопіт і злоба повсякденного істнування, а є й щось вище, щось таке, що робить нас кращими, викликає тиху внутрішню радість у найозлобленійшому серці, благостною искрою освітлює пригаслі очі, а на уста замісць смердючої поганої лайки викликає слово добро й співчуття до брата мого. Нехай хоч на сі піп-години поки будемо перегортати сі листки — дух Григорія Савича пролетить над нами, щоб стрепенулося серце і роскрилося хоч трошки назустріч прекрасному. Забудьмо ж, забудьмо на хвилину злобу й неситість, забудьмо торг і продажу і все що низводить нас геть з безодні тьми душевної! Одну маленьку частину дня віддаймо тому, що Сковорода називав Богом, і чгіму кождий з нас знає ще інше імья. І може тоді лекше станє дихатися на світі й краще ушанується памьять нашого фільософа.

Кл.слова:
український філософ


   
Тип видання: монографія   
6.

Хайрулліна, Ю. О.
Світоглядна культура особистості: структурно-функціональний аналіз [Електронний ресурс] / Ю. О. Хайрулліна. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2011. - 235 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У дослідженні запропоновано концепцію світоглядної культури особистості, що топологічно належить свідомості людини, позначає організаційні рівні, подає морфологічний устрій і наділяє її низкою оригінальних властивостей щодо світорозуміння і самовизначення людини у соціальному світі на основі отримання і переробки смислів як з підвалин Фізичного Всесвіту або психосфери, так і з глибин Семантичного Всесвіту або ноосфери, має властивість створювати й утримувати власне смислове поле. Визначено наукові підходи та методологічну базу щодо дослідження параметричних характеристик явища, проаналізовано його природу, сутність, зміст, форми буття, елементну базу, структуру та рівні, досліджено морфологію механізму збудження, продукти смислового і культурологічного простору смислової сфери особистості, виділено її механізми та функції, обґрунтовано критерій якості її сформованості, проведена перевірка стану та зрілості світоглядної культури особистості в умовах українського суспільства.

Кл.слова:
світорозуміння -- самовизначення людини


   
7.

Фесенкова, Л. В.
Жизнь как ценность [Електронний ресурс] / Л. В. Фесенкова. - М. : [б. в.], 2000. - 270 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В книге анализируются аксиологические подходы к жизни, основанные на различных мировоззренческих программах (подход натуральной школы, феноменологической антропологии и др.). Исследуются религиозные взгляды на ценность живого в христианстве, даосизме, в дохристианских культах древних славян, Ветхом Завете. Особое внимание уделяется исследованию ценности жизни в социокультурном аспекте. Книга вводит в атмосферу споров вокруг этой проблемы. Она рассчитана на широкий круг читателей, интересующихся философскими проблемами естествознания и культуры.

Кл.слова:
світогляд -- філософська система


   
Тип видання: монографія   
8.

Федчин, B. C.
Социально-философская антропология в России в XX веке [Електронний ресурс] / B. C. Федчин. - Иркутск : Иркутский государственный университет, 1999. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В монографии представлен анализ различных направлений русской социально-философской мысли XX века с точки зрения антропологичесого подхода, показано как в этих направлениях разрешались основные проблемы человеческого бытия, соотношение индивидуального и социального, мировоззренческого и идеологического, рационального и сверхъестественного. Для научных работников преподавателей и студентов.

Кл.слова:
соціологія -- людиномірність -- світогляд -- антропологія


   
Тип видання: підручник   
9.


Філософія [Електронний ресурс] : підручник / О. Г. Данильян, О. П. Дзьобань ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2013. - 432 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.58 Мб


У підручнику висвітлено предмет філософії, її основні функції, показано її роль і значення в житті суспільства. Охарактеризовано історію розвитку філософської думки, її різні напрями та школи. Стисло, доступно і змістовно викладено основні розділи філософії: онтологія, феноменологія, філософія розвитку, епістемологія, методологія, соціальна філософія, антропологія, філософія історії. Підручник створено на основі курсу лекцій, прочитаного в Національному університеті «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого».

Для студентів, аспірантів і викладачів ВНЗ, а також тих, хто цікавиться філософськими проблемами.

Кл.слова:
Філософія -- історія розвитку філософської думки -- сучасна світова філософія


   
Тип видання: підручник   
10.


Філософія [Електронний ресурс] / за ред. О. П. Сидоренка. - 2-е вид., перероб. і доп. - К. : Знання, 2010. - 414 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Це новаторський підручник. Його зміст руйнує стереотипи сприйняття філософії як сукупності готових істин, які необхідно тільки завчити. Автори переконливо показують прогресивний рух філософії, її безцінне теоретичне та методологічне багатство і намагаються допомогти студентам оволодіти ним. Відповідно до програми навчальної дисципліни "Філософія" у підручнику систематизовано висвітлено основні філософські проблеми розуміння природи, суспільства і мислення, історичне становлення світової філософської думки, органічний взаємозв'язок розвитку філософії, науки і соціальної практики. Підручник містить запитання і завдання, тести, структурно-логічні схеми, які допоможуть студентам глибше засвоїти курс філософії. Для студентів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів, широкого кола читачів, які цікавляться філософією.

Кл.слова:
свідомість -- історія філософії -- пізнання


   
Тип видання: навчальний посібник   
11.


Філософія [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / за заг. ред. С. П. Щерби ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : В-во МАУП, 2004. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У колективній монографії розглядаються філософські засади освітнього дискурсу, показуються можливості застосування постнекласичної методології

Кл.слова:
світова філософія -- філософська думка


   
Тип видання: підручник   
12.


Філософія політики [Електронний ресурс] : підручник / Національна Академія Наук України, Академія педагогічних наук України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - К. : Знання України, 2003. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Підручник підготовлений з метою забезпечення первинної філософської просвіти у царині політики. Він знайомить читача з історичним розвитком філософських вчень про політику, вводить його у змістовний контекст таких опорних понять, як «буття політичного», «політична влада», «політична система», «суб'єкт політичної діяльності», «політична духовність», «політична гносеологія» тощо. Одночасно, він аналізує реальні політичні процеси, що здійснюються в Україні і світі. При цьому, автори аж ніяк не намагаються нав'язати читачеві свої політичні оцінки і переконання. Навпаки, вони формують методику і методологію дискурсу, завдяки якому кожен має можливість «наблизитись до себе», сформувати власне судження, оцінку, переконання. Матеріал, що подається підручником, і є цим своєрідним теоретичним і філософським підґрунтям.

Кл.слова:
політична влада -- політична система -- політична духовність


   
13.

Уотс, А.
Природа, мужчина и женщина. Путь освобождения [Електронний ресурс] : пер. с англ. / А. Уотс. - К. : София, 1999. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга `Природа, мужчина и женщина` одновременно похожа и не похожа на другие произведения Алана Уотса. В ней автор развивает и углубляет свои излюбленные идеи о фундаментальном единстве человека и мира, о полярности противоположностей и о невербальном постижении, позволяющем нам почувствовать это единство и эту полярность. И в то же время настоящая книга дает нам возможность по-новому взглянуть на творчество человека, который оказал и продолжает оказывать большое влияние на духовные искания нашего времени. Как и в `Пути воды`, центральное место в этой книге занимает философия Дао. Но, в отличие от `Пути воды`, здесь автор гораздо полнее анализирует проблемы западной цивилизации, детально обсуждает роль христианства в формировании мировоззрения современного человека. Как и `Путь Дзэн`, эта книга содержит незабываемые строки о просветлении и о том, как оно преображает повседневную жизнь. Но, в отличие от `Пути Дзэн`, настоящая книга не ограничивается рассмотрением дзэн-буддизма - в ней идет речь о многих аспектах западного и восточного мышления. Как и `Книга о табу`, эта книга обращена ко всем, кто ищет внутренней целостности и гармонии с миром. Однако в отличие от `Книги о табу`, здесь автор подробно освещает вопросы пола. Не призывая нас совершать новую сексуальную революцию, он знакомит нас с древним идеалом сакральной любви - следуя которому спонтанно и непредвзято, мы можем до неузнаваемости преобразить свою жизнь. В качестве приложения к книге `Природа, мужчина и женщина` публикуется сборник эссе и лекций, охватывающий тридцатилетний период творчества Алана Уотса - от его первого эссе о дзэн-буддизме до последнего семинара с символическим названием `Игра и выживание`, проведенного всего лишь за несколько недель до скоропостижной смерти.

Кл.слова:
філософія Дао -- світогляд -- гармонія


   
Тип видання: наукове видання   
14.

Тоффлер, Э.
Революционное богатство [Електронний ресурс] / Э. Тоффлер. - М. : АСТ, 2008. - 569 с. - (Philosophy)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Элвин Тоффлер — известный американский философ, автор книг «Метаморфозы власти», «Шок будущего», «Третья волна». Новая книга Элвина и Хейди Тоффлер — о том, каким будет наш мир завтра. Кто обретет богатство, как это произойдет и что это значит для всех нас. Какие новые возможности откроет нам экономика будущего в столь различных областях, как здравоохранение, энергетика, мировые коммуникации, промышленность, сельское хозяйство.

Кл.слова:
майбутнє -- енергетика -- світлові комунікації


   
15.

Тит, Кар Луций.
О природе вещей [Електронний ресурс] / Кар Луций Тит. - Москва : Художественная литература, 1983. - 383 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Кар Тит "О природе вещей" Более двух тысяч лет люди читают поэму «О природе вещей», созданную человеком, сумевшим так много увидеть и понять в этом мире, так полно и вдохновенно высказать все самые трудные вопросы и самые бескомпромиссные ответы в извечном диалоге между индивидуальной человеческой личностью и всеобъемлющим мирозданием природы, но не сумевшим или не пожелавшим оставить в историческом предании память о себе самом, о своем происхождении и внешнем облике, об обстоятельствах своей жизни, о своих привязанностях, поступках, жизненно важных решениях. «Проживи незаметно!» — говорил восторженно прославленный в этой поэме греческий философ Эпикур. Если считать, что римский поэт всерьез последовал завету своего учителя, то остается только сожалеть о том, насколько он в этом преуспел. Даже имя поэта известно нам не вполне достоверно.

Кл.слова:
антична філософія -- світоглядні дилеми -- індивідуалізм -- матеріалізм


   
16.

Тарнас, Ричард.
История западного мышления [Електронний ресурс] / Ричард Тарнас. - Москва : Крон-Пресс, 1995. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Эта книга — сжатая история западного мировоззрения от древних греков до постмодернистов. Эволюция западной мысли обладает динамикой, объемностью и красотой, присущими разве только эпической драме: античная Греция, Эллинистический период и императорский Рим, иудаизм и взлет хрис-тианства, католическая церковь и Средневековье, Возрождение, Реформация, Научная революция, Просве-щение, романтизм и так далее — вплоть до нашего времени. Каждый век должен заново запоминать свою историю. Каждое поколение должно вновь изучать и продумывать те идеи, которые сформировало его миропонимание. Для учащихся старших классов лицеев, гимназий, студентов гуманитарных факультетов, а также для читателей, интересующихся интеллектуальной и духовной историей цивилизации.

Кл.слова:
світогляд -- мислення -- психологія


   
Тип видання: хрестоматія   
17.


Сучасна зарубіжна соціальна філософія [Електронний ресурс] : хрестоматія ; Міжнародний фонд «Відродження» / Міжнародний фонд «Відродження». - К. : Либідь, 1996. - 379 с. - (Трансформація гуманітарної освіти в Україні)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Хрестоматія підготовлена як навчальний посібник, призначений для ознайомлення студентства й широкого загалу з досягненнями західної соціальної філософії у сфері дослідження проблем суспільного розвитку в цілому та їхніми конкретними проявами стосовно становища людини в техногенному світі.

Кл.слова:
суспільствознавство -- гуманітарна філософія


   
Тип видання: хрестоматія   
18.

Соболенко-Баскаков, С.
Рецепт от безумия [Електронний ресурс] / С. Соболенко-Баскаков. - К. : Вольф, 2007. - 319 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Дорогой мой читатель! Хочу со всей ответственностью сказать, что в этой книге нет вымысла. И если что-то покажется невероятным или вызовет недоверие, ну что ж... Все знания о медицине, мировоззрение, философия, которые я попытался изложить, действительно получены мной в корейской общине, которая на протяжении многих тысяч лет отдавала мудрость древних. Еще я пытался понять каждое слово первого Патриарха Северотибетской школы. Я прожил рядом с ним полгода и только после этого решился дописать до конца книгу, идея которой возникла семнадцать лет назад. Это будет и достаточно необычное жизнеописание, и трактат по самой древней философии мира, а также много рецептов по травоведению и гомеопатии, которые прошли проверку тысячелетиями. Так посоветовали сделать мне Великие Мастера двух древних школ - Корейской и Северотибетской. Заранее благодарю за потраченное время.

Кл.слова:
медицина -- філософія -- світогляд


   
Тип видання: наукове видання   
19.

Сковорода, Григорій.
Повне зібрання творів [Електронний ресурс] : у 2 т. / Г. Сковорода. - К. : Наукова думка, 1973

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


До цього видання увійшли всі ориґінальні твори Сковороди. Твори розміщено у хронологічному порядку. До першого тому увійшли літературні та філософські твори Г. Сковороди, написані ним з середини 50-х до середини 70-х років XVIII ст. До другого — твори, написані з середини 70-х років XVIII ст. до кінця життя. Крім філософських творів, тут публікуються понад 120 листів Сковороди, значна частина яких написана латинською мовою, здійснені Сковородою переклади творів Плутарха і Ціцерона та інші матеріали, які є джерелом вивчення життя, творчості та світогляду мислителя. У другому томі вміщено написану М. Ковалинським біографію Г. С. Сковороди та кілька листів до Сковороди його сучасників

Кл.слова:
філософська література -- кордоцентризм -- притчі


   
Тип видання: художня література   
20.

Сковорода, Григорій Савич.
Філософські трактати [Електронний ресурс] / Григорій Сковорода. - [Б. м.] : [б. в.], 2010. - 43 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Грецьке слово "філософія" означає любов до мудрості, любомудрів. Любомудр, чи філософ, шукає шляхи, як пізнати світ (по-грецьки - космос) і людське буття, намагається встановити взаємозв'язок усіх речей, усього, що існує, щоб дати свій загальний погляд на світ, відповісти на безліч "чому" і "як". Філософію Григорій Сковорода вважав тією міфічною провідною ниткою Аріадни, що допомагає людині вийти із найскладнішого становища в житті. За ним "філософія чи любомудріє спрямовує усе коло справ своїх до того, щоб дати життя духу нашому, благородство серцю, якість думкам, яко голові всього".

Кл.слова:
філософія -- мораль

...
 
Статистика
за 02.07.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського