Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (10)Філософам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ІМЕНІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: навчальний посібник   
1.

Хоменко, Ірина Вікторівна.
Еристика: мистецтво полеміки [Електронний ресурс] : навч. посіб. / І. В. Хоменко. - К. : Юрінком Інтер, 2001. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


До посібника включено теоретичні матеріали з основ мистецтва полеміки, практикуми та тексти для самостійного аналізу, що допоможуть студентам, особливо юристам, сформувати практичні навички та вміння успішної комунікації. Курс еристики апробований у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Інституті післядипломної освіти, Інституті адвокатури та інших вищих навчальних закладах. Розрахований на студентів юридичних і гуманітарних факультетів, а також на широке коло спеціалістів, професійна діяльність яких пов'язана з впливом на людей завдяки спілкуванню, зокрема, полеміці: політиків, педагогів, журналістів, менеджерів тощо.

Кл.слова:
риторика -- ораторська майстерність -- софізм -- критика -- аргументація -- маніпулювання


   
Тип видання: навчальний посібник   
2.

Кирилюк, Ф. М.
Філософія політичної ідеології [Електронний ресурс] / Ф. М. Кирилюк ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 520 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В навчально-науковому виданні досліджуються філософські проблеми політичної ідеології. Зокрема, широко висвітлюються її базові засади та закономірності формування і розвитку. Також викладено авторське бачення структури та складових частин кожної із існуючих ідеологічних концепцій. В книзі широко висвітлюється спільне і особливе політичних ідеологій та перспективи їх розвитку. Автором всебічно проаналізовано та використано широке коло праць вітчизняних і зарубіжних авторів з проблем становлення та формування політичної ідеології. Видання може бути використано студентами, аспірантами, професорсько-викладацьким складом, дослідниками та політиками-практиками, а також усіма тими хто цікавиться теорією та практикою політичної науки.

Кл.слова:
ідеологія


   
Тип видання: підручник   
3.

Гатальська, С. М.
Філософія культури [Електронний ресурс] : підручник / С. М. Гатальська. - К. : Либідь, 2005. - 328 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Підручник, що не має аналогів на видавничому просторі України, створений за матеріалами університетського курсу, який читається автором у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Міжнародному Соломоновому університеті; він апробований також у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія». Обраний автором проблемний метод викладу матеріалу дає можливість простежити в розвитку філософії культури історію її певних проблем: типології культури та її цивілізаційних форм; архетипно-традиційного, міфічного та символічного як найуніверсальніших модусів буття культури в знаку; порівняння як основи діалогічних відношень у культурі та інтертекстуальності як принципу породження та динамізації тексту культури тощо. Розрахований на студентів філософських факультетів і представників інших гуманітарних дисциплін.

Кл.слова:
метод -- культура


   
Тип видання: підручник   
4.

Хоменко, І. В.
Еристика [Електронний ресурс] : підручник / І. В. Хоменко. - К. : Центр учбової літератури, 2008. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У цій книзі мова йде про еристику – мистецтво суперечки. Як побудувати переконливу аргументацію? Як ефективно розкритикувати точку зору опонента? Як не допустити помилок в своїх міркуваннях і розпізнати їх в міркуваннях супротивника? Як грамотно застосовувати різноманітні прийоми впливу і розпізнавати типові маніпулятивні тактики, спрямовані проти вас? На ці та інші питання стосовно суперечки автор дає відповіді у книзі. Курс еристики, який репрезентований у навчальному посібнику, апробований автором у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та інших вищих навчальних закладах. Матеріали підручника успішно застосовувалися в бізнес-освіті при проведенні авторських тренінгів та занять, зокрема в рамках програми МВА Київської бізнес-школи. Розраховано на студентів вищих навчальних закладів, а також на широке коло спеціалістів, професійна діяльність яких пов’язана з впливом на людей через різноманітні види комунікацій, зокрема суперечки: юристів, менеджерів, політиків, педагогів, журналістів тощо.

Кл.слова:
суперечка -- аргументація


   
Тип видання: наукове видання   
5.

Йосипенко, С. Л.
До витоків української модерності [Електронний ресурс] / С. Л. Йосипенко. - К. : Укр. Центр духовн. культури, 2008. - 391 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.36 Мб


Йосипенко Сергій Львович Науковець у галузі історії філософії. Доктор філософських наук. Народився 18 березня 1966 року в м. Надвірна Івано-Франківської обл. В 1992 році закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в 1995 — аспірантуру Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України. В 1996 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Етичне вчення Д.С. Туптала (св. Димитрія, митрополита Ростовського) в контексті української духовної традиції", в 2009 — докторську дисертацію на тему "Українська духовна культура XVII — першої половини XVIII століть (історико-філософський аналіз)" (автореферат дисертації). З 1998 року працює в Інституті філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, з 2010 — завідувач відділу історії філософії України. Автор праць з історії філософії України, політичної філософії, філософії історії. Перекладач з французької на укранську творів К. Леві-Строса, М. Мерло-Понті, П. Бурдьє, Р. Арона, М. Ґоше, К. Помяна, П. Манана. Стипендіат Дідро (MSH, Париж, 2006 р.), асоційований професор (directeur d'?tudes associ?) Школи вищих студій в соціальних науках (EHESS, Париж, 2008 р.), стипендіат Національного Центру книги Франції (2009 р., CNL, Париж).

Кл.слова:
релігійна література -- християнство


   
Тип видання: підручник   
6.


Філософія політики [Електронний ресурс] : підручник / Національна Академія Наук України, Академія педагогічних наук України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - К. : Знання України, 2003. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Підручник підготовлений з метою забезпечення первинної філософської просвіти у царині політики. Він знайомить читача з історичним розвитком філософських вчень про політику, вводить його у змістовний контекст таких опорних понять, як «буття політичного», «політична влада», «політична система», «суб'єкт політичної діяльності», «політична духовність», «політична гносеологія» тощо. Одночасно, він аналізує реальні політичні процеси, що здійснюються в Україні і світі. При цьому, автори аж ніяк не намагаються нав'язати читачеві свої політичні оцінки і переконання. Навпаки, вони формують методику і методологію дискурсу, завдяки якому кожен має можливість «наблизитись до себе», сформувати власне судження, оцінку, переконання. Матеріал, що подається підручником, і є цим своєрідним теоретичним і філософським підґрунтям.

Кл.слова:
політична влада -- політична система -- політична духовність


   
Тип видання: наукове видання   
7.

Рамірес, Хосе Луїс.
Поновлення Риторики як основи громадянства і освіти [Електронний ресурс] / Х. Л. Рамірес ; Львівський національний університет імені Івана Франка, Центр гуманітарних досліджень. - Л. : Центр гуманітарних досліджень ; К. : Смолоскип, 2008. - 96 с. - (Університетські діалоги ; № 7)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Сьомий випуск серії «Університетські діалоги» містить виклад публічної лекції філософа Хосе Луїса Раміреса, виголошеної 2 квітня 2007 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Автор прагне подолати поширене в сучасному суспільстві уявлення про мову, показуючи при цьому, що людина як суспільно-мовна істота усвідомлює себе саме завдяки Риториці. Відтак, Риторика поновлюється у своєму первинному смислі – як знання мови і як основа освіти й громадянства. Риторика дає розуміння того, в який спосіб людина пізнає, але передусім навчає свідомо діяти. Виклад доповнює переклад статті професора Раміреса про оруддя людського пізнання (передусім тілесне і мовне), що визначає природу окремої людини і людської спільноти.

Кл.слова:
філософія -- сучасна філософія -- ідеалізм


   
Тип видання: бібліографія   
8.


Бібліографія історико-філософських досліджень, виданих в Україні в 1990-2004 рр. [Електронний ресурс] / Інститут філософії НАН України імені Г. С. Сковороди ; упоряд. С. Кудра. - К. : [б. в.], 2006. - 83 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В бібліографії представлені статті, монографії, збірники з історії філософії, видані в Україні за вказаний період. Цей період відрізняється від попередніх в історико-філософських дослідженнях відсутністю ідеологічного тиску, що дало можливість дослідникам більш правдиво і об’єктивно висвітлювати історію філософії, особливо українську. Одначе є сподівання і надія, що за цим послідують бібліографічні дослідження з історії філософії інших періодів. Даний матеріал не претендує на повноту списку всіх праць з історії філософії, виданих в Україні за цей період. В основному це пов’язано з відсутністю ценралізованого постачання книжок у бібліотеки. Є припущення, що до цієї праці буде чимало критичних зауважень, які будуть цінним внеском у спільну справу. Робота може стати потрібною фахівцям, аспірантам, студентам, усім, хто цікавиться історією філософії.

Кл.слова:
стаття -- монографія -- збірник


   
Тип видання: підручник   
9.


Логіка [Електронний ресурс] : підручник / Національна юридична академія України ім. Я. Мудрого ; за заг. ред. В. Д. Титова. - Х. : Право, 2005. - 208 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Підручник підготовлено згідно із затвердженою вченою радою Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого про+ грамою навчальної дисципліни «Логіка». Він знайомить з основами тра+ диційних та сучасних логічних теорій та їх застосуванням у юридичній науці і практиці. Для студентів вищих навчальних закладів юридичного напряму підготовки, але може бути використаний також іншими студентами+ гуманітаріями.

Кл.слова:
логічна теорія


   
Тип видання: навчальний посібник   
10.

Волинка, Григорій Іванович.
Філософія і філософські науки [Електронний ресурс] : посібник для підготовки до кандидатських іспитів / Г. І. Волинка, Н. Г. Мозгова, Ю. О. Федів ; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - К. : [б. в.], 2006. - 120 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Посібник включає програми з філософії для підготовки до кандидатських іспитів, модульні схеми самопідготовки, перелік першоджерел та допоміжної літератури, вимоги до реферату, критерії його оцінювання, перелік тем рефератів на 2006-2008 роки, конкретні поради щодо опрацювання програмних питань, роботи з джерелами, написання реферату.

Кл.слова:
онтологія -- герменевтика -- гносеологія


   
Тип видання: автореферат   
11.

Мінаков, Михайло Анатолійович.
Досвід і філософія: еволюція поняття досвіду в західній філософії ХІХ-ХХ ст. [Електронний ресурс] : автореферат / Михайло Анатолійович Мінаков ; Інститут філософії імені Г. С. Сковороди Національної академії наук України. - К. : [б. в.], 2007. - 30 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"




Кл.слова:
неокантіанство -- прагматизм -- феноменологія -- герменевтика

   
Тип видання: автореферат   
12.

Баумейстер, Андрій Олегович.
Першопринцип та буття в метафізиці (на матеріалі метафізики томізму) [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.01 / А. О. Баумейстер ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - К. : [б. в.], 2001. - 13 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"




Кл.слова:
онтологія -- гносеологія -- феноменологія

   
Тип видання: автореферат   
13.

Лютий, Тарас Володимирович.
Філософсько-антропологічний аналіз “нерозумного” [Електронний ресурс] : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.04 / Т. В. Лютий ; Інститут філософії імені Г. С. Сковороди Національної академії наук України. - К. : [б. в.], 2009. - 29 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"




Кл.слова:
філософська антропологія -- філософія культури

   
Тип видання: автореферат   
14.

Лактіонова, Анна Валеріївна.
Нормативність в конституюванні лінгвістичних одиниць [Електронний ресурс] : філософський аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.01 / А. В. Лактіонова ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - К. : [б. в.], 2005. - 34 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"




Кл.слова:
феноменологія -- гносеологія -- онтологія

   
Тип видання: методичний посібник   
Тип видання: навчальний посібник   
15.

Рижак, Людмила.
Філософія сталого розвитку людства [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / Л. Рижак ; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Л. : [б. в.], 2011. - 518 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Мета посібника - розкрити філософський дискурс ідеї сталого розвитку як імперативу гідного життя людства в умовах глобалізаційної інтеграції. Вивчення курсу дасть змогу студентам сформувати цілісне розуміння сучасного глобалізованого й динамічного світу, спонукатиме до роздумів над межовими проблемами людського бутгя: призначення людини та перспектив розвитку людства. Посібник містить оригінальні тексти видатних мислителів XX ст., які підготували світову думку до сприйняття ідеї сталого розвитку. Вони є своєрідним літописом становлення концепції сталого розвитку: від зародження ідеї до ухвалення Самітом Землі стратегії виживання людства - декларації "Порядок денний для XXI століття". Навчально-методичний посібник розрахований на студентів, аспірантів, викладачів Львівського національного університету імені Івана Франка, широкого загалу економістів, екологів, юристів, керівників усіх рангів.

Кл.слова:
цивілізація -- глобалізація -- трансформації суспільства


   
Тип видання: навчальний посібник   
16.

Присухін, С. І.
Філософія [Електронний ресурс] : навчальний посібник : у 2 ч. / С. І. Присухін ; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ : [б. в.], 2006

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Навчальний посібник охоплює повний курс дисципліни «Філософія», що викладається у вищих навчальних закладах України. Засвоєння викладеного в ньому матеріалу дасть змогу студентам ознайомитися з основними етапами розвитку філософського знання, з такими розділами сучасної філософії, як онтологія, гносеологія, філософська антропологія, соціальна філософія. Систематизації та актуалізації знань з філософії сприятимуть логіко-сгруктурні схеми, що передують кожній з тем, робота над уміщеними в посібнику запитаннями до самоконтролю. Опануванню термінологічної системи з філософії допоможе короткий словник головних понять і категорій. Призначено для студентів вищих навчальних закладів, а також широкого кола читачів, які цікавляться актуальними проблемами філософії та її історією.

Кл.слова:
онтологія -- гносеологія -- філософська антропологія -- соціальна філософія


   
Тип видання: монографія   
17.


Грані людського буття: позитивні та негативні виміри антропокультурного [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; відп. ред. Є. І. Андрос. - Київ : Наукова думка, 2010. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Автори колективної монографії, випущеної за редакції Євгена Андроса, розуміють позитивне та неґативне в людському єстві та світі культури у досить широкому діяпазоні. Як позитивне трактовано чималі досягнення в науці, техніці, освіті тощо. Що ж стосується неґативних вимірів людського буття в культурі, то XX століття представило достатньо проявів деструктивного й неґативного, що загалом спричинило гуманітарну катастрофу, знецінення засадничих цінностей, а відтак і самого людського життя. На це вказує Андрос у вступі: «Масштаби деструктивного у XX ст. призвели до геноциду цілих народів, зокрема голодомору в Україні 1932–1933 рр., безперервних впродовж всього минулого сторіччя війн, із яких дві були загальносвітовими». Окреслена проблематика вимагає філософського осмислення, аби виявити антропокультурні причини неґативного у людському бутті, а також віднайти способи змінімізувати його вплив. Монографія складається з десяти розділів, у яких автори розглядають різні аспекти співвідношення позитивного та неґативного вимірів у бутті людини. Євген Андрос досліджує бівалентність людського єства та її зв’язок із проблемою метафізичного зла. Геннадій Шалашенко звертає увагу на проблему антропологічного виміру трансцендентального арґументу в аспекті провокації тотальної людяности. Валерій Загороднюк розглядає позитивні та неґативні аспекти антропології пізнання. Назіп Хамітов аналізує філософську антропологію у її проблемному полі, звертаючися до концептів Еросу і Танатосу. Андрій Дондюк звертається до досвіду психології та психіятрії і намагається з’ясувати наявність у ньому позитивного та неґативного вимірів антропокультурного. Тарас Лютий досліджує феномен марґінальности в людському бутті. Інші розділи присвячені позитивно-неґативним аспектам реальности як принципам антропогенезу (Леонід Солонько), проблемі толерантности в конфлікті (Галина Ковадло), позитивним і неґативним аспектам масової культури, а також її впливові на сучасну релігію (Олег Ярош), часові історії та культуростворюваним формам комунікації (Костянтин Малєєв). Загалом усі дослідження, представлені у монографії, об’єднує загальне прагнення віднайти модель своєрідного соціяльного оптимізму, яка склала би передумову для життєствердного і творчого в людському бутті, а відтак наповнювала б це буття ознаками повноцінности.

Кл.слова:
онтологія -- антропологія -- маргінальність -- толерантність -- трансцендування


   
Тип видання: бібліографія   
18.


Бібліографія історії української філософії 1960-2005 рр. [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; упор. С. Кудра. - Київ : [б. в.], 2009. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У цій книзі під назвою “Бібліографія” подано якнайширший перелік журнальних статей, монографій, збірників текстів, бібліографічних довідників, що стосуються історії української філософії періоду 1960 – 2005 років. Цей період є доволі суперечливим, а інколи й трагічним, не лише в історії філософії, а й в історії України. Стосовно ж філософії, то тут ми можемо твердити про еволюційний перехід, чи стрибок, від ідеологічно зашорених схем у межах істмату і діамату до вільного мислення. Цей еволюційний стрибок припадає на роки набуття нашою країною незалежності, і говорити про нього можна доволі впевнено, спираючись на результати навіть попереднього аналізу. Але цю тему натомість облишимо, адже вона потребує окремого дослідження, якому й має посприяти це видання.

Кл.слова:
історія філософії -- філософські твори


   
Тип видання: бібліографія   
19.


Бібліографія історико-філософських досліджень, виданих в Україні в 1990-2004 рр. [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; упор. С. Кудра. - Київ : [б. в.], 2006. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В бібліографії представлені статті, монографії, збірники з історії філософії, видані в Україні за вказаний період. Цей період відрізняється від попередніх в історико-філософських дослідженнях відсутністю ідеологічного тиску, що дало можливість дослідникам більш правдиво і об’єктивно висвітлювати історію філософії, особливо українську. Одначе є сподівання і надія, що за цим послідують бібліографічні дослідження з історії філософії інших періодів. Даний матеріал не претендує на повноту списку всіх праць з історії філософії, виданих в Україні за цей період. В основному це пов’язано з відсутністю ценралізованого постачання книжок у бібліотеки. Є припущення, що до цієї праці буде чимало критичних зауважень, які будуть цінним внеском у спільну справу. Робота може стати потрібною фахівцям, аспірантам, студентам, усім, хто цікавиться історією філософії.

Кл.слова:
історія філософії -- філософські твори -- історіографія


   
20.

Попович, M. B.
Істина. Правда. Життя. Думки небайдужої людини [Електронний ресурс] / M. B. Попович ; Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України. - Київ : [б. в.], 2010. - 428 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Збірник, вихід якого у світ приурочений до 80-річчя з дня народження директора Інституту філософії імені Г.С.Сковороди HAH України, академіка Мирослава Поповича, містить його публіцистичні статті, інтерв'ю, коментарі, опубліковані за часів незалежної України у засобах масової інформації, а також розміщених в Інтернеті. Не забуваючи про філософсько-культурологічний сенс, автор аналізує суспільно-політичні події у нерозривному сполученні ретроспекції та актуальності. Видання призначене для науковців, викладачів соціо-гуманітарних дисциплін, студентів та широкого загалу.

Кл.слова:
філософія -- онтологія -- культурологія

...
 
Статистика
за 24.09.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського