Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (13)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ДЕДУКТИВН$<.>+<.>K=МІРКУВАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   
Тип видання: підручник   
1.

Вітгенштайн, Л.
Філософські дослідження [Електронний ресурс] / Л. Вітгенштайн. - К. : Основи, 1995. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


До книжки ввійшли дві головні праці видатного австрійського філософа Людвіга Вітгенштайна (1889—1951). Перша з них, «Tractatus Logico-Philosophicus», дає нове поняття філософії як відмови від будь-якої форми системної побудови і визначає її мету як логічне пояснення думок. Вихідний пункт цих ідей — міркування, що сучасний світ є вже не світом речей, а світом фактів у логічному просторі. У другій праці «Філософські дослідження» стисло викладено думки про філософію мови, багатство і оригінальність яких справили великий вплив на сучасне західноєвропейське мислення і визначили нові напрямки в модерній лінгвістиці. Ще більше значення має ця праця як модель філософського методу.

Кл.слова:
філософія мови -- сучасна лінгвістика


   
Тип видання: навчальний посібник   
2.

Гладкий, А. В.
Введение в современную логику [Електронний ресурс] / А. В. Гладкий. - М. : МЦНМО, 2001. - 200 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга представляет собой учебное пособие, в котором начала логики впервые в отечественной учебной литературе излагаются на современном научном уровне и при этом в форме, доступной студентам гуманитарных факультетов высших учебных заведений. Наряду с формальной логикой излагаются элементы логики научного познания. Отдельно рассмотрены особенности рассуждений, используемых в гуманитарных областях знания. Книга может служить также пособием для гимназий и лицеев. Эта книга возникла из лекций, которые я читал в Российском государственном гуманитарном университете будущим историкам, филологам и психологам. До сих пор, за редкими исключениями, логику у нас все еще излагают в «традиционном» стиле, то есть так, как будто ее развитие остановилось в середине XIX столетия как раз тогда, когда ее лицо начало быстро изменяться. (Небольшой довесок об истинностных таблицах и кванторах, выглядящий в таком курсе чужеродным, не в счет. ) Когда я в первый раз взялся прочесть курс логики на историко-филологическом факультете, мне было очевидно, что в конце XX столетия так читать его нет смысла. Поэтому я, рассказав в начале курса об основных логических законах и о том, что такое понятие и что такое предложение, перешел к символическому языку современной логики и элементам логики предложений и логики предикатов, затем изложил (на языке логики предикатов) основы аристотелевской силлогистики и закончил элементами логики научного познания (включая представление о гипотетико-дедуктивном методе и особый раздел о рассуждениях, используемых в гуманитарных областях знания).

Кл.слова:
філософія -- сучасна філософія -- пізнання -- математична логіка


   
3.

Ортега-и-Гассет, X.
Что такое философия? [Електронний ресурс] / X. Ортега-и-Гассет. - М. : Наука, 1991. - 408 с. - (Мыслители ХХ века)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В книгу включены шесть работ крупнейшего испанского философа нашего столетия» впервые издаваемые па русском языке — «Тема нашего времени», «Что такое философия?», «Положение науки и исторический разум», «Возникновение философии», «Идея начала у Лейбница и эволюция дедуктивной теории», в которых нашло ясное выражение его понимание природы философского знания и истины. Наконец, в качестве приложения в книгу вошло эссе «Нищета и блеск перевода». Для философов, всех читателей, интересующихся историей мировой культуры.

Кл.слова:
дедуктивна філософія -- світова культура


   
Тип видання: підручник   
4.

Хоменко, І. В.
Еристика [Електронний ресурс] : підручник / І. В. Хоменко. - К. : Центр учбової літератури, 2008. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У цій книзі мова йде про еристику – мистецтво суперечки. Як побудувати переконливу аргументацію? Як ефективно розкритикувати точку зору опонента? Як не допустити помилок в своїх міркуваннях і розпізнати їх в міркуваннях супротивника? Як грамотно застосовувати різноманітні прийоми впливу і розпізнавати типові маніпулятивні тактики, спрямовані проти вас? На ці та інші питання стосовно суперечки автор дає відповіді у книзі. Курс еристики, який репрезентований у навчальному посібнику, апробований автором у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та інших вищих навчальних закладах. Матеріали підручника успішно застосовувалися в бізнес-освіті при проведенні авторських тренінгів та занять, зокрема в рамках програми МВА Київської бізнес-школи. Розраховано на студентів вищих навчальних закладів, а також на широке коло спеціалістів, професійна діяльність яких пов’язана з впливом на людей через різноманітні види комунікацій, зокрема суперечки: юристів, менеджерів, політиків, педагогів, журналістів тощо.

Кл.слова:
суперечка -- аргументація


   
Тип видання: наукове видання   
5.

Спиноза, Бенедикт.
Сочинения [Електронний ресурс] : в 2 т. / Б. Спиноза. - СПб. : Наука, 1999

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Настоящее издание воспроизводит двухтомное собрание сочинений Спинозы 1957 года с новой вступительной статьей и комментариями. Оно включает в себя "Богословско-политический трактат", "Этику" и другие известные произведения. Вслед за Декартом Спиноза принимает геометрию за методический образец. Достоверность cogito становится аксиоматическим основанием и внешним образом философия разворачивается в дедуктивную систему. Однако, по словам Гуссерля, "эта аксиоматическая основа лежит глубже, чем основа геометрии", обретая собственную почву в самодостоверности субстанции как субъекта. Вокруг этого и вращается скрытая за геометрическими построениями мысль Спинозы. Для философов, историков, а также всех, интересующихся вопросами философии.

Кл.слова:
класична філософія -- пантеїзм -- субстанціалізм


   
Тип видання: наукове видання   
6.

Лукреций
О природе вещей [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с лат. / Лукреций. - М. : Изд-во АН СССР, 1946-1947. - (Классики науки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


«Про природу речей» (лат. «De rerum natura») — поема римського поета Лукреція — і єдиний повністю збережений поетичний твір, у якому проповідується вчення Епікура. Слід зауважити, що Лукрецій, переконаний і пристрасний послідовник Епікура, не відтворив у своїй поемі всього вчення останнього: він виклав головним чином Епікурову фізику. У детальному викладі фізики Епікура полягає величезна заслуга Лукреція, тому що саме ця сторона Епікурового вчення представляє зовсім винятковий інтерес для історії наукової думки і матеріалізму. Що ж до вчення про критерії (каноніки) і етики, то він зачіпає їх лише побіжно. Епікур (ін. гр. Філософ 4-3 століття до н.е.) був найбільшим матеріалістом і атеїстом античного світу, ідеологом рабовласницької демократії, розвивав атомістичну філософію. Навчав, що матерія вічна і що боги не можуть у неї втручатися. Мета філософії — щастя людини, заради якого потрібно звільнитися від внутрішніх страхів і забобонів, пізнати закони природи.Суть філософії спрямована проти забобонів і містики. Поема Лукреція складається із шести книг. У перших двох книгах викладається атомістична теорія світобудови, що відкидає втручання богів у мирські справи. Книга третя присвячена вченню Епікура про душу, причому наводяться докази, що душа матеріальна, смертна і що страх перед смертю безглуздий. У четвертій книзі знаходиться виклад питань про людину, а також про чуттєві сприйняття, в яких Лукрецій бачить основу людських знань. У п'ятій книзі Лукрецій займається проблемами космогонії, пояснюючи походження землі, неба, моря, небесних тіл і живих істот. У кінці цієї книги дається блискучий нарис поступового розвитку людства і людської культури і розбирається питання про походження мови. Основний зміст шостої книги — знищення забобонних страхів шляхом природного пояснення явищ природи, що вражають людину. Тут йдеться про грім, блискавки, хмари, дощ, землетруси, виверження Етни, розливи Нілу, про різні незвичайні властивості джерел та інші явища природи. Закінчується остання книга міркуванням про хвороби і описом повального мору в Афінах під час Пелопоннеської війни в 430 році до н.е.

Кл.слова:
антична філософія -- епікуреїзм -- матеріалізм


   
Тип видання: навчальний посібник   
7.

Хоменко, І. В.
Логіка для юристів [Електронний ресурс] : підручник / І. В. Хоменко. - Київ : Юрінком Інтер, 2001. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У підручнику викладаються основні положення суцасної логіки з урахуванням викладання цього курсу студентам юридичних вузів і факультетів. Розракований на студентів, аспірантів, викладачів вищих навчальних юридичних закладів. Він може стати також у нагоді студентам ryманітарних спеціальностей вузів, які вивчаютьлогіку.

Кл.слова:
логіка -- дедуктивне міркування -- юриспруденція

 
Статистика
за 27.09.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського