Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (628)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=МОНОГРАФІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

   
Тип видання: монографія   
1.

Кірюхін, Д. І.
Вступ до філософії релігії Геґеля. Філософія як спекулятивна теологія [Електронний ресурс] : монографія / Д. І. Кірюхін. - К. : Парапан, 2009. - 204 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У монографії детально розглянуто еволюцію геґелівських поглядів на релігію та місце філософії релігії як окремої філософської дисципліни у системі філософії Геґеля. Основну увагу приділено аналізу розуміння Геґелем релігійної свідомості, поняттю віри, проблемі особистості і геґелівській «етиці визнання». Також відслідковується розвиток теми "смерті Бога”, починаючи з Геґеля і закінчуючи сучасною європейською філософією та теологією. Книга розрахована на фахівців з історії філософії, філософії релігії, етики, а також на викладачів та студентів гуманітарних факультетів.

Кл.слова:
Геґель -- філософське бачення -- релігійна свідомість


   
Тип видання: монографія   
2.

Кисельов, М. М.
Феномен соціоприродних систем [Електронний ресурс] : світоглядно-методологічні нариси / М. М. Кисельов. - К. : Парапан, 2009. - 284 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Монографія присвячена дослідженню соціоприродних систем, генези та розвитку соціоприродного підходу до актуальних проблем сучасності. Акцент робиться на виявлення новітніх тенденцій гуманізації та гуманітаризації сучасного наукового знання; впливу гуманітарно-екологічних ідей на світоглядно-методологічну реконструкцію науки; виявлення шляхів та засобів врахування специфіки соціоприродних систем у сферах антропології, економіки, політики, урбаністики, культури та освіти. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами філософії науки та практичної філософії.

Кл.слова:
антропологія -- урбаністика


   
Тип видання: монографія   
3.


Людина в лабіринті перспектив [Електронний ресурс] / А. В. Толстоухов [и др.]. - К. : Парапан, 2004. - 220 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Колективна монографія присвячена дослідженню становища людини в сучасному світі. У ситуації смислової плюральності, багатоманітності перспектив можливого розвитку цивілізації людина опиняється перед проблемою вибору і часто розгублюється, заблудившись в умовах складності. Як не втратити себе, як обрати такий шлях, який би уможливлював саме існування людини та її середовища у майбутньому? Робота є спробою філософського осмислення новітніх екологічних, соціальних та культурних проблем. Людина послідовно розглядається в контексті її взаємовідношень із природою, суспільством, сферою моралі та творчості. Аналізуються основні характерні риси сучасної кризової ситуації та тенденції подальшого розвитку людства. Книга розрахована на наукових працівників, викладачів, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться філософськими проблемами сучасності.

Кл.слова:
мораль -- сучасність -- творчість


   
Тип видання: монографія   
4.

Бойчук, М. А.
Влада і громадянське суспільство: механізми взаємодії [Електронний ресурс] / М. А. Бойчук. - К. : НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2007. - 211 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Монографія присвячена філософсько-політологічному аналізу влади з метою обґрунтування її як самодостатнього соціального інституту, до якого рівною мірою мають відношення як держава, так і громадянське суспільство. При цьому у горизонті громадянського суспільства влада розглядається як атрактор самоорганізації родового життя людини, а у вимірі держави – як інструмент організації соціальних процесів. У ході дослідження діалектики самоорганізаційних і організаційних впливів на формування громадянського суспільства доведено, що влада дійсно є параметром управління у самовідтворенні соціального організму України. Монографія призначена для науковців, викладачів, аспірантів, магістрів, студентів, а також для усіх, хто займаються дослідженнями в галузі політології.

Кл.слова:
держава -- самоорганізація


   
Тип видання: монографія   
5.

Гнатюк, Я. С.
Український кордоцентризм у конфлікті міфологій та інтерпретацій [Електронний ресурс] / Я. С. Гнатюк. - Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2010. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Українська академічна спільнота, незважаючи на значний теоретичний масив інформації, й далі перебуває у полоні ілюзій, шаблонів сприйняття та некоректних тлумачень концепта «український кордо-центризм». Філософська дискусія навколо цього концепта є конфліктом міфологій – протистоянням між міфом про унікальний етноментальний феномен та міфом про ілюзію наукової уяви. Водночас вона є конфліктом інтерпретацій – протистоянням між міфічною інтерпретацією класичної доби української філософії та її метафілософською інтерпретацією. Пропонована монографія ознайомлює із філософською позицією автора концепта «український кордоцентризм», його оцінкою цих конфліктів.

Кл.слова:
самоідентифікація -- суспільство -- філософія -- сучасна філософія -- українська література


   
Тип видання: монографія   
6.

Кралюк, П. М.
Ян Лятос: ренесансна філософія та наука на українських землях [Електронний ресурс] / П. М. Кралюк, М. М. Якубович. - Острог : Вид-во Національного ун-ту "Острозька академія", 2011. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Презентоване видання – перша в українській та зарубжній науці монографія, присвячена творчості польсько-українського вченого Яна Лятоса (1539 – 1608 рр.) – найбільш послідовного критика календарної реформи папи Григорія ХІІІ. Емігрувавши в 1597 році до Острога, Ян Лятос продовжував роботу над астрономічними, астрологічними та математичними дослідженнями, які викликали резонанс у Речі Посполитій та далеко за її межами. У монографії висвітлено специфіку наукових поглядів Яна Лятоса, простежено їхній зв’язок із творчим доробком інших ренесансних авторів. У якості додатку представлено критичне видання та переклад твору “Прогностикон” (1594 р.). Видання орієнтоване на науковців, богословів, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться визначними здобутками українського Ренесансу.

Кл.слова:
видатна людина -- вчений -- астрономія -- математичне дослідження


   
Тип видання: монографія   
7.


Філософські абриси сучасної освіти [Електронний ресурс] : монографія / за ред. І. Предборської. - Суми : Університетська книга, 2006. - 226 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У колективній монографії розглядаються філософські засади освітнього дискурсу, показуються можливості застосування постнекласичної методології (нелінійного, гендерного, ціннісно-смислового, діалогічного підходів), розкриваються філософські проблеми інформатизації та управління сучасною освітою. Монографія розрахована на науковців, педагогів, магістрантів та студентів вищих навчальних закладів, які цікавляться філософією освіти.

Кл.слова:
база знать -- начання


   
Тип видання: монографія   
8.

Артюх, В’ячеслав Олексійович.
Тяглість історії й історія тяглості: українська філософсько-історична думка першої половини ХХ століття [Електронний ресурс] : монографія / В. О. Артюх ; Сумський держ. ун-т. - Суми : Видавництво СумДУ, 2010. - 266 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У монографії розкривається специфіка історіософських та епістемологічно-історичних поглядів українських інтелектуалів кінця ХІХ – середини ХХ століття. У широкому світоглядно-ідеологічному і філософсько- науковому контексті аналізуються два найзагальніші типи філософсько- історичного знання: емпірично-раціональне, яке пов’язується з позитивізмом і неокантіанством, та ірраціональне, в якому на перше місце виходять волюнтаристські концепції й почасти екзистенціальні мотиви. Для наукових працівників, викладачів, студентів гуманітарних спеціальностей, всіх, хто цікавиться теоріями історичного процесу та історичного пізнання в українській філософії.

Кл.слова:
історичний процес -- філософія історії


   
Тип видання: бібліографія   
9.


Бібліографія історико-філософських досліджень, виданих в Україні в 1990-2004 рр. [Електронний ресурс] / Інститут філософії НАН України імені Г. С. Сковороди ; упоряд. С. Кудра. - К. : [б. в.], 2006. - 83 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В бібліографії представлені статті, монографії, збірники з історії філософії, видані в Україні за вказаний період. Цей період відрізняється від попередніх в історико-філософських дослідженнях відсутністю ідеологічного тиску, що дало можливість дослідникам більш правдиво і об’єктивно висвітлювати історію філософії, особливо українську. Одначе є сподівання і надія, що за цим послідують бібліографічні дослідження з історії філософії інших періодів. Даний матеріал не претендує на повноту списку всіх праць з історії філософії, виданих в Україні за цей період. В основному це пов’язано з відсутністю ценралізованого постачання книжок у бібліотеки. Є припущення, що до цієї праці буде чимало критичних зауважень, які будуть цінним внеском у спільну справу. Робота може стати потрібною фахівцям, аспірантам, студентам, усім, хто цікавиться історією філософії.

Кл.слова:
стаття -- монографія -- збірник


   
Тип видання: монографія   
10.

Мінаков, Михайло Анатолійович.
Історія поняття досвіду [Електронний ресурс] : монографія / М. А. Мінаков ; Національний університет "Києво-Могилянська академія". - К. : Парапан, 2007. - 380 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Цю монографію присвячено історії вивчення досвіду і тих засобів, якими філософія намагалася його описати в ХІХ - ХХ ст. Аналізу піддано еволюцію поняття досвіду в межах західних філософських традицій, зокрема у критичній філософії Канта, філософії абсолюту Гегеля, неокантіанстві, прагматизмі, аналітичній філософії мови, феноменології та герменевтиці.

Кл.слова:
історія філософії -- історія науки


   
Тип видання: монографія   
11.

Клепко, С. Ф.
Філософія освіти в європейському контексті [Електронний ресурс] / С. Ф. Клепко ; Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. - Полтава : ПОІППО, 2006. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Монографія розкриває основні поняття та конструктивні ідеї сучасної філософії освіти, подає досвід осмислення і вирішення головних проблем сучасної освіти й освітньої політики в демократичному суспільстві, визначає оптимальний шлях розвитку системи освіти України в європейському контексті. Книга буде корисною для широкого кола читачів у галузі освіти, викладачам педагогічних університетів, учителям.

Кл.слова:
педагогіка -- освітні технології


   
Тип видання: монографія   
12.

Вирський, Дмитро Станіславович.
Станіслав Оріховський-Роксолан як історик та політичний мислитель [Електронний ресурс] / Дмитро Вирський ; НАН України, Інститут історії України. - Кременчук ; К. : КДПУ, 2001. - 217 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Монографія присвячена життю і творчості вітчизняного мислителя-гуманіста Ст. Оріховського-Роксолана (1513–1566). На основі маловідомих джерел відтворюється біографія письменника. Аналізуються основні праці Орловського, присвячені проблемам історії та політики. Окреслюється місце гуманіста в інтелектуальній історії України, зокрема, в українському історіографічному процесі та розвитку вітчизняної суспільно-політичної думки.

Кл.слова:
політика -- історія -- гуманістична філософія


   
Тип видання: монографія   
13.


Грані людського буття: позитивні та негативні виміри антропокультурного [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; відп. ред. Є. І. Андрос. - Київ : Наукова думка, 2010. - 352 с.

Рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Автори колективної монографії, випущеної за редакції Євгена Андроса, розуміють позитивне та неґативне в людському єстві та світі культури у досить широкому діяпазоні. Як позитивне трактовано чималі досягнення в науці, техніці, освіті тощо. Що ж стосується неґативних вимірів людського буття в культурі, то XX століття представило достатньо проявів деструктивного й неґативного, що загалом спричинило гуманітарну катастрофу, знецінення засадничих цінностей, а відтак і самого людського життя. На це вказує Андрос у вступі: «Масштаби деструктивного у XX ст. призвели до геноциду цілих народів, зокрема голодомору в Україні 1932–1933 рр., безперервних впродовж всього минулого сторіччя війн, із яких дві були загальносвітовими». Окреслена проблематика вимагає філософського осмислення, аби виявити антропокультурні причини неґативного у людському бутті, а також віднайти способи змінімізувати його вплив. Монографія складається з десяти розділів, у яких автори розглядають різні аспекти співвідношення позитивного та неґативного вимірів у бутті людини. Євген Андрос досліджує бівалентність людського єства та її зв’язок із проблемою метафізичного зла. Геннадій Шалашенко звертає увагу на проблему антропологічного виміру трансцендентального арґументу в аспекті провокації тотальної людяности. Валерій Загороднюк розглядає позитивні та неґативні аспекти антропології пізнання. Назіп Хамітов аналізує філософську антропологію у її проблемному полі, звертаючися до концептів Еросу і Танатосу. Андрій Дондюк звертається до досвіду психології та психіятрії і намагається з’ясувати наявність у ньому позитивного та неґативного вимірів антропокультурного. Тарас Лютий досліджує феномен марґінальности в людському бутті. Інші розділи присвячені позитивно-неґативним аспектам реальности як принципам антропогенезу (Леонід Солонько), проблемі толерантности в конфлікті (Галина Ковадло), позитивним і неґативним аспектам масової культури, а також її впливові на сучасну релігію (Олег Ярош), часові історії та культуростворюваним формам комунікації (Костянтин Малєєв). Загалом усі дослідження, представлені у монографії, об’єднує загальне прагнення віднайти модель своєрідного соціяльного оптимізму, яка склала би передумову для життєствердного і творчого в людському бутті, а відтак наповнювала б це буття ознаками повноцінности.

Кл.слова:
онтологія -- антропологія -- маргінальність -- толерантність -- трансцендування


   
Тип видання: монографія   
14.

Литвинов, В. Д.
Україна в пошуках своєї ідентичності, XVI-XVIІ століття [Електронний ресурс] : історико-філософський нарис / В. Д. Литвинов. - Київ : Наукова думка, 2008. - 529 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Монографія є наслідком осмислення великої за обсягом і складної за змістом літератури XVI – початку XVII століття – значною мірою першоджерел іноземного походження, які стосуються періоду, який ми розглядаємо (XVI - XVII ст.). Внаслідок історико-філософського аналізу текстів вдалося виявити розмай ідейних розбіжностей у поглядах тогочасних українських мислителів, яких автор розділяє на чотири ідейні угруповання: православно-консервативне (уособлюване Іваном Вишенським та Йовом Княгиницьким), утраквістичне (репрезентоване діячами братств та Острозького культурно-освітнього осередку), унійне (очолюване Іпатієм Потієм та Йосифом-Вельяміном Рутським) і ренесансно-гуманістичне (у межах якого розвивалася західноєвропейська версія ренесансно-гуманістичної культури). Аналіз цих духовних течій у тогочасній Україні дає можливість відстежити тривалий процес становлення вітчизняної ранньомодерної культури і філософської думки.

Кл.слова:
історія України -- ренесанс -- гуманістична філософія -- ранньомодерна культура


   
Тип видання: монографія   
15.

Бєломєсяцев, Андрій.
Філософські основи архітектури [Електронний ресурс] / Андрій Бєломєсяцев. - Київ : ІПСМ АМУ, 2005. - 488 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В книзі послідовно, з різних сторін розглядається феномен архітектури та її явища. В колі питань монографії: феноменологія поняття «архітектура», віртуальна реальність, онтологія і гносеологія архітектури, антропологія суб’єкту архітектури, аксіологія, естетика, етика і соціологія архітектури, архітектурна теологія. В розділі «Історіографія» міститься огляд філософських концепцій архітектури протягом її історичного розвитку. Монографія розрахована на студентів архітектурних вузів і факультетів, які вивчають філософські дисципліни, архітектурознавців і мистецтвознавців, а також буде цікавою широкому загалу читачів, які не байдужі до абстрактних проблем архітектури.

Кл.слова:
філософія творчості -- архітектурознавство -- мистецтвознавство


   
Тип видання: монографія   
16.

Гречаний, О. Ф.
Філософія здібностей у контексті пріоритету духовного над матеріальним [Електронний ресурс] : монографія / О. Ф. Гречаний, В. О. Сабадуха ; Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Тернопільський національний економічний університет, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Івано-Франківський національний медичний університет, Наукове товариство імені Шевченка. - Луганськ ; Тернопіль ; Івано-Франківськ : [б. в.], 2015. - 212 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.07 Мб


У монографії досліджено проблему здібностей в контексті пріоритету духовного над матеріальним. В основу покладено ідею чотирьох рівнів розвитку людських здібностей. Робота має міждисциплінарний характер, у ній органічно поєднано дослідження з методології, філософії, психології, педагогіки, нейрофізіології та сформульовано умови розвитку здібностей людини. Обґрунтовано філософсько-методологічні, психологічні й педагогічні основи нової школи. Книгу призначено для вчених-гуманітаріїв, керівників вищої школи, професорсько-викладацького складу, учителів, аспірантів, магістрантів, студентів, а також усіх, хто бажає самостійно формувати методологічну культуру мислення й розвивати власні здібності до особистісного рівня.

Кл.слова:
діяльнісна здібність індивіда -- методологія професійної діяльності -- особиста наукова картина світу


   
Тип видання: монографія   
17.


Суспільство, людина, право: досвід філософсько-правового осмислення [Електронний ресурс] : монографія / О. Г. Данильян [и др.] ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : «Право», 2018. - 350 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.68 Мб


Монографію присвячено дослідженню актуальних проблем розвитку інформаційного суспільства та інформаційної безпеки, визначенню особливостей буття людини як суб’єкта й об’єкта інформаційної діяльності, з’ясуванню проблем взаємозв’язку людини, суспільства і держави в умовах глобалізації. Важливе місце в роботі приділено онтологічним проблемам права в сучасних соціокультурних умовах. Особливістю монографії є те, що її автори розглядають проблеми сучасного суспільства, людини і права у філософському, філософсько-правовому та правовиховному аспектах.

Для студентів, аспірантів, викладачів юридичних закладів вищої освіти, працівників органів державного управління та місцевого самоврядування.

Кл.слова:
суспільство та держава -- глобалізація -- право


   
Тип видання: монографія   
18.


Сучасне суспільство: філософсько-правове дослідження актуальних проблем [Електронний ресурс] : монографія. 2-ге вид., перероб. та допов. / О. Г. Данильян [и др.] ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : «Право», 2017. - 416 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.19 Мб


Монографію присвячено дослідженню актуальних проблем інформаційного етапу розвитку суспільства, визначенню особливостей буття людини в сучасному інформаційному просторі, з’ясуванню взаємозв’язку правового суспільства, держави та людини в Україні. Важливе місце в роботі приділено проблемам розуміння та здійснення права в сучасних соціокультурних умовах. Особливістю монографії є те, що її автори розглядають проблеми сучасного суспільства у філософському, філософсько-правовому та правовиховному аспектах.

Для студентів, аспірантів, викладачів вищих юридичних навчальних закладів, працівників органів державного управління та місцевого самоврядування.

Кл.слова:
комунікації в інформаційному суспільстві -- правове суспільство -- глобалізація права


   
Тип видання: монографія   
19.


Сучасне суспільство: філософсько-правове дослідження актуальних проблем [Електронний ресурс] : монографія / О. Г. Данильян, Дзьобань О.П., С. Б. Жданенко, Ю. Ю. Калиновський, Е. А. Кальницький, І. І. Коваленко, С. І. Максимов, Е. М. Мануйлов, Ю. В. Мелякова, Н. І. Сатохіна, В. А. Трофименко ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2016. - 488 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.61 Мб


Монографію присвячено дослідженню актуальних проблем інформаційного етапу розвитку суспільства, визначенню особливостей буття людини в сучасному інформаційному просторі, з’ясуванню взаємозв’язку правового суспільства, держави та людини в Україні. Важливе місце в роботі приділено проблемам розуміння та здійснення права в сучасних соціокультурних умовах. Особливістю монографії є те, що її автори розглядають проблеми сучасного суспільства у філософському, філософсько-правовому та правовиховному аспектах.

Для студентів, аспірантів, викладачів вищих юридичних навчальних закладів, працівників органів державного управління та місцевого самоврядування.

Кл.слова:
розвиток суспільства -- буття людини в сучасному інформаційному просторі -- правове суСпільство

 
Статистика
за 30.08.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського