Бази даних



КОЛЕКЦІЇ
Матеріали до Державного реєстру національного культурного надбання

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.

Колекція ельзевірів

Місце зберігання: Відділ стародруків та рідкісних видань   

Фондозасновник(и):

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського (НБУВ) – Відділ стародруків.

Тип: Видавнича колекція

Дата та місце формування фонду: 20–30-ті рр. ХХ ст. ; Киiв

Хронологічні межі видань: 1609 – 1701.

Обсяг фонду: 605 од. зб., 535 назв видань.

Склад і зміст:

Колекція складається переважно з видань голландської фірми Ельзевірів, однак на значній кількості видань не вказано, що вони випущені Ельзевірами, але ельзевірний формат видання, загальний стиль оформлення, шрифти дозволили відібрати їх свого часу до даної колекції. Певна частина з них (не всі) зареєстрована в світовій бібліографії ельзевірів. Проте є в колекції і видання, на яких зазначена фірма Ельзевірів, але це є фальсифікати, що також підтверджується відповідною бібліографією.

Колекція містить видання з географії, сходознавства, мовознавства, фізики, математики, права, філософські праці, коментовані видання античних авторів, твори французької та італійської художньої літератури, серію описів “Республіки”. Основна частина колекції – книжки маленького й подовженого, тобто ельзевірного формату – в 12° чи 24° долю аркуша.

Зовнішні ознаки колекції:

Основними ознаками приналежності книжок до колекції є ельзевірний формат, зазначення фірми внизу титульного аркуша на зразок: "Ex officina Ludouici Elzeuirij", "Chez Louys & Daniel Elzevier".

Шифр колекції: Elz. + №. Можуть бути провенієнції колишніх бібліотечних зібрань у вигляді екслібрисів, суперекслібрисів, шифрів, печаток. .

Мова видань: давньогрецька; голландська; латинська; французька.


 
Відділ стародруків та рідкісних видань
Відділ програмно-технологічного забезпечення комп’ютерних мереж

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського