Бібліотека Інституту зоології НАН України

Електронний каталог - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати за: авторомназвоюроком видання
Формат документів: повний| стислий
Загальна кількість знайдених документів : 181
Представлено документи з 1 до 20
...
1.

Шрейнер, Я.
Борьба с вредными насекомыми в Царскосельском императорском парке летом 1900 и 1901 г.г. / Я. Шрейнер, Сборник оттисков. - Санкт-Петербург : Мин.Земл. и Гос. имущ. Деп. Землед., 1902. - 44 с. : рис. - (Труды Бюро по энтомологии Ученого комитета Министерства земледелия и государственных имуществ ; т.III, №5). - Б. ц.
2.

Вольф, Э. Л.
Декоративные кустарники и деревья для садов и парков. Их выбор и культура в разных полосах России / Э. Л. Вольф. - Петроград : [б. и.], 1915. - 461 с. - Б. ц.
3.

Брызгалин, Г. А.
Что такое национальные парки и для чего они учреждаются? / Г. А. Брызгалин, Б. А. Захаров. - Харьков : Союз, 1919. - 96 с. : ил. - Б. ц.


Дод. точки доступу:
Захаров, Б.А.
4.

Бейер, Микола.
Шануймо і бережімо свій рідний край = Mykola Beyer. Lets Respect and Protect our Native Land : репринтне видання з доданою біографією / Полтавський Природничий Музей. - Полтава : Електрична друкарня Я. Е. Брауде, 1919 ; Чернівці : Друк Арт, 2019 (репринт). - 43 с. - (Серія видань по охороні природи ; книжка 1.). - ISBN 978-617-7465-91-0 : Б. ц.

Анотація: Книжка "Шануймо і бережімо свій рідний край" 1919 року відкрила природоохоронну серію видань Полтавського праєзнавчого музею, зроивши його щонайменше на наступне десятиліття єдиною науковою установою в Україні, що видавала книжки про охорону природи. У книжці йдеться про масштаби знищення тварин у світі, в Україні та на Полтавщині зокрема. Наголошується на тому, що інші країни вже почали створення національних парків (багато прикладів узято з досвіду Фінляндії), натомість Україна не має що протиставити цьому. Саме ця книжка, перша у світі, порушила питання про руйнівний вплив сільського господарства на довкілля, і зокрема - на глобальні зміни клімату. Простою мовою автор доносить до читача (від дітей і до дорослих свідомих читачів), чому втрата рідної природи є неприпустимим лихом для кожного з нас. У роки СРСР книжка була заборонена. В наш час збережено менше 5 оригінальних примірників

Дод. точки доступу:
Василюк, О.В. (ред.); Звенигородська, Л.В. (ed., ред.); Василюк , О.В. (Біографія М.М. Беєра) (авт. предисл.); Нестеренко, В.А. (Біографія М.М. Беєра) (авт. предисл.); Баєр, М.М.; Бейєр, М.М.; Байєр, М.М.; Байнер, М.М.
5.

Римский-Корсаков, Михаил Николаевич.
Опыт зоологической экскурсии в пригородных парках : экскурсия в парк лесного института : Для учащих и учащихся / М.Н. Римский-Корсаков. - Ленинград : Госиздат, 1925. - 88 с. : ил. - (Экскурсионная библиотека). - Библиогр. в конце кн. - 5000 экз. - Б. ц.

Анотація: Книжка предназначена для руководителей экскурсий, а также можетбыть использована учащимися старших классов и студентами высших учебных заведений. Она представляет первую попытку дать некоторую сводку по фауне парка Лесного Института.
6.


Охороняймо пам’ятки природи : матеріали до охорони природи Середньої Наддніпрянщини / Дніпропетровська крайова інспектура охорони пам’яток природи. - Дніпропетровськ : [б. и.], 1930. - 66 с. : іл., 2 карти. - Б. ц.

Анотація: Автор збірки, зоолог М.П. Акімов включив до неї розділ «Головні пам’ятки природи Середньої Наддніпрянщини», що подає описи 15 найцінніших природних територій в межах повноважень Інспектури за словами М. Акімова – «взятих під охорону Інспектури» та «проектованих для створення заповідників». Всі описані ділянки заплановано до оголошення заповідниками, проте автор додатково наводить перелік з шести цілин, які потребують додаткового вивчення та заповідання. Один з об’єктів, описаних у збірці - острів Фурсин затоплений в 1960-х водами Дніпродзержинського водосховища, плавні Великого Козачого Лугу - зникли при заповненні Каховського водосховища. Не збереглася у первісному вигляді і згадана толока Любомирівського племгоспу. Решта об’єктів сьогодні є заповідними. Також М. Акімов навів 18 видів тварин, що пропонуються також до оголошення в статусі «пам’ятка природи». Серед них хохітва, журавель сірий, орел-сіруватень, дрофа борсук, видра та ін. Зазначається, що бажано не полювати на ці види до вирішення питання про їх включення в список пам’яток. В додатку містяться мапа головних пам’яток природи Середньої Надніпрянщини та «Мапа розповсюдження тварин, що рідко трапляються в межах Інспектури». Звернення до читачів від Дніпропетровського Окружного Науково-Краєзнавчого Товариства ДНКТ та документація ДНКТ, дотична до охорони природи; а також підготовлені Є. Лавренком анкети збирання відомостей про цілини, ліси, болота і торфовища, озера, ботанічні сади, дендрологічно-декоративні та історичні парки, окремі старі, знамениті або рідкісні дерева.
7.

Липа, О. Л.
Дендрофлора УРСР. Часть первая. Хвойные породы садов и парков УРСР : монография / О.Л. Липа; Отв. ред. В.Е. Шмидт. - Киев : АН УССР, 1939. - 213 с. : табл. - На украинском языке. - 1600 экз. - Б. ц.
8.

Липа, О. Л.
Дендрофлора УРСР : наук. видання. Ч. 1. Хвойні породи садів і парків УРСР (з табл. для їх визначення) / О. Л. Липа ; АН УРСР, Ін-т ботаніки. - К. : Вид-во АН УРСР, 1939. - 212 с. : мапа. - Бібліогр. - Б. ц.

Рубрики: Ліс та лісове господарство--Дендрофлора--Хвойні породи

Дод. точки доступу:
АН УРСР; Ін-т ботаніки
9.

Салатіч , А. К.
Парк Олександрія в Білій Церкві / А. К. Салатіч . - Київ : Вид. Академії архітектури УРСР, 1949. - 105 с. : табл. - Б. ц.
10.

Бондаренко, Н. В.
Паутинный клещик и борьба с ним в парках и теплицах / Н. В. Бондаренко. - М. ; Л. : Изд-во Академии наук СССР, 1952. - 54 с. - Б. ц.
11.


Путеводитель по Харьковскому зоологическому парку : (Млекопитающие и птицы) / Ком. по делам культ.-просвет. учреждений при Совете министров Укр. ССР. - Харьков : Изд-во Кн. палаты УССР, 1952. - 120 с. : рис. - Б. ц.

Кл.слова: Зоопарки и зоосады -- Харьков  -- Путеводители

Дод. точки доступу:
Черняховский, И. С. (сост.); Шадрин, А. А. (сост.); Калабухов, Н. И. (науч. ред.)
12.

Ялынская, Надежда Степановна.
Биологические основы реконструкции рыбного хозяйства озер Шацкой группы Волынской области : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата биологических наук / Н.С. Ялынская ; Львовский государственный университет имени Ивана Франка. - Львов, 1953. - 15 с
13.

Бондаренко, Н. В.
Вредители овощных культур в парках и теплицах / Н. В. Бондаренко. - М.,Л. : Сельхозгиз, 1953. - 116 с. - Б. ц.
14.

Белосельская, З. Г.
Вредители парковых насаждений нечерноземной полосы и меры борьбы с ними / З. Г. Белосельская. - М. ; Л. : Изд-во АН СССР, 1955. - 206 с. - Б. ц.
15.

Фауна України : в сорока томах / Академія Наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Видавництво Академії наук Української РСР, 1956 - .
Том 1 : Ссавці, Випуск 1 : Загальна характеристика ссавців, Комахоїдні, кажани / В. І. Абєлєнцев, І. Г. Підоплічко, Б. М. Попов ; . - Київ : Видавництво Академії наук Української РСР, 1956. - 446 с. : ил. - 1000 экз. - Б. ц.

Кл.слова: Фауна України  -- Ссавці  -- Комахоїдні -- Кажани
Анотація: ПЕРЕДМОВА. Фауна України налічує понад 20 тис. видів різних тварин. Усі вони, починаючи від найдрібніших і кінчаючи найкрупнішими, відіграють велику роль в житті людини. Так, свійські і багато диких тварин є важливим джерелом продуктів харчування; вони дають хутро, сировину для легкої промисловості та ін. Разом з тим чимало диких тварин завдає значної шкоди сільському, лісовому і міському господарству, є перенощиками і збудниками хвороб людей і свійських тварин. Багато тварин, що населяють наши ліси, сади, парки, луки і поля, не приносить особливої користі і не завдає шкоди, але відіграє певну роль в угрупованнях рослин і тварин (біоценозах) та має декоративне значення і оживляє наші угіддя. Значення багатьох видів тварин нашої фауни ще не з'ясоване, а їх життя та поширення на території України не вивчені. Це у великій мірі перешкоджає перетворенню фауни, спрямованому на збільшення корисного значення однієї її частини і знешкодження другої. Відношення між самими тваринами (біоценотичні взаємовідношення) в процесі перетворення фауни змінюються: чисельність одних видів надмірно збільшується, а інших зменшується, навіть до повного зникнення. Щоб зрозуміти ці важливі зміни, що відбуваються в складі фауни, необхідно її глибоко вивчати. Велику роботу по вивченню фауни України провели колектив Інституту зоології Академії наук Української РСР і зоологи вищих учбових закладів та інших біологічних установ України. В результаті вивчення тваринного світу України стало можливим розпочати видання "Фауни України". Перші томи "Фауни України" присвячені описові найвище організованих тварин - хребетних, наступні - описові безхребетних. У двох заключних томах цього видання буде висвітлена історія фауни України, подана зоогеографічна характеристика фауни та показана історія її дослідження. У зв'зку з цим історія фауни та історія її дослідження в інших томах не наводяться. У першому випуску першого тома "Фауни України", який містить загальну характеристику класу ссавців і опис двох рядів цього класу: комахоїдних і кажанів, загальна характеристика класу ссавців написана І.Г.Підоплічком, розділ "Комахоїдні" - В.І.Абелєнцевим та І.Г. Підоплічком, розділ "Кажани" - В.І. Абелєнцевим та Б.М. Поповим. При складанні цього тома використана численна література. Щоб не переобтяжувати текст частими посиланнями на літературні джерела, найбільш загальні відомості не супроводжуються посиляннями на ті чи інші праці, але в тих випадках, коли відомості належать лише одному автору і є оригінальними, такі посилання є. Літературні джерела, на які зроблені посилання, наведені в кінці описів окремих видів або рядів. "Фауна України" має своєю метою узагальнити знання про фауну республіки, здобуті в результаті попередніх досліджень і особливо досліджень, проведених в радянський період. Разом з тим це видання повинно показати, які групи тварин або які сторони життя окремих представників фауни не вивчені, які питання, що стосуються фауни, є спірними, неясними або недоопрацьованими. "Фауна України" є не тільки посібником для спеціалістів-зоологів, а й довідником для всіх біологів, які працюють в наукових, загальних учбових, медичних, сільськогосподарських та інших закладах, а також для всіх, хто цікавиться сучасними відомостями про нашу фауну.

Дод. точки доступу:
Підоплічко, І.Г.; Попов, Б.М.; (Редактор тома доктор біологічних наук, проф.)
16.

Грисюк, Н. М.
Дендрологический парк "Веселые Боковеньки" / Н. М. Грисюк. - Киев : АН УССР, 1956. - 119 с. - Б. ц.
17.

Лозовой, Д. И.
Вредные насекомые лесных и парковых насаждений Грузинской ССР : автореферат диссертации на соискание ученой степени доктора биологических наук / Д.И.Лозовой ; Академия наук СССР, Зоологический институт. - Тбилиси, 1958. - 47 с
18.

Липа, О. Л.
Визначні сади і парки України та їх охорона / О. Л. Липа. - Київ : Вид-во Київського університету, 1960. - 176 с. - Б. ц.
19.

Рупайс, Аманд Арвидович.
Дендрофильные тли в парках Латвии : монография / Акад. наук Латв. ССР ; Ботан. сад. - Рига : АН Латвийской ССР, 1961. - 252 с. : ил. - Библиогр.: с. 226-230 . - 1000 экз. - Б. ц.

Кл.слова: Тли
Анотація: В данной работе мы по возможности приводим имеющиеся в нашем распоряжении оригинальные сведения по биологии каждого вида в условиях Латвии. Они представляют не только большой теоретический интерес, но и особенно важны для практиков при проведении комплексных мероприятий по борьбе с тлями.
20.

Липа, Олексій Лаврентійович.
Сади і парки України : парки-пам'ятки та їх охорона / О. Л. Липа. - К. : Головполіграфвидав, 1961. - 51 с. - Б. ц.

Рубрики: Парки--Дендрарії--Україна
Кл.слова: Парки -- Дендрарії
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського