Бібліотека Інституту зоології НАН України

Електронний каталог - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати за: авторомназвоюроком видання
Формат документів: повний| стислий
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...
1.

Фауна України : в сорока томах / Академія Наук Української РСР Інститут зоології. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 12 : Бджолині, вып. 4 : Бджоли - колетиди / Г.З. Осичнюк ; . - Київ : Наукова думка, 1970. - 155 с. - 550 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА УКРАЇНИ -- БДЖОЛИНІ -- КОЛЕТИДИ
Анотація: У загальній частині монографії подаються короткі відомості про морфологію, систематику, родинні зв'язки, біологічні особливості та практичне значення надродини бджолиних; в спеціальній - таблиці для визначення родин, родів та видів бджолиних, опис родів, видів родини бджіл-колетид фауни України. Розрахована на ентомологів - фауністів, систематиків, викладачів вищих та середніх учбових закладів, практичних працівників сільського господарства.
В общей части монографии даются короткие сведения о морфологии, систематике, родственных связях, биологических особенностях и практическом значении надсемейства пчелиных; в специальной - таблицы для определения семейств, родов и видов пчелиных, описание родов, видов семьи пчел-коллетид фауны Украины. Рассчитанна на энтомологов-фаунистов, систематиков, преподавателей высших и средних учебных заведений, практических работников сельского хозяйства.

Дод. точки доступу:
Пучков, Василь Георгіїович; (Редактор тому)
2.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 13, Вип. 1 : Кровосисні мокреці / Г. К. Шевченко ; . - Київ : Наукова думка, 1977. - 253 с. - 850 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА УКРАЇНИ -- КРОВОСИСНІ МОКРЕЦІ
Анотація: У монографії подано основні відомості про морфологію, зоогеографічне поширення, екологію, епідеміологію та епізоотичне значення кровосисних мокреців, про шкоду, якої завдають вони народному господарству. Наведено таблиці для визначення та систематичний опис усіх таксонів кровосисних мокреців регіональної фауни, а також відомості про екологію, поширення, народногосподарське значення окремих видів, заходи боротьби та методику зборів.Розрахована на ентомологів - фауністів та систематиків, паразитологів медичних і ветеринарних установ, викладачів біології вищих та середніх учбових закладів.
В монографии представлены основные сведения о морфологии, зоогеографическом распространении, экологии, эпидемиологии и эпизоотическом значении кровососных мокрецов, о вреде, который наносят они народному хозяйству. Приведены таблицы для определения и систематическое описание всех таксонов кровососных мокрецов региональной фауны, а также сведения об экологии, распространении, народнохозяйственном значении отдельных видов, мероприятия борьбы и методике сборов. Рассчитана на энтомологов - фаунистов и систематиков, паразитологов медицинских и ветеринарных учреждений, преподавателей биологии высших и средних учебных заведений.

Дод. точки доступу:
Маркевич, О.П.; (Редактор випуску)
3.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 13, Вип. 4 : Гедзі. Diptera, Tabanidae / Г. В. Бошко ; . - Київ : Наукова думка, 1973. - 207 с. - 1000 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА УКРАЇНИ -- ГЕДЗІ -- DIPTERA -- TABANIDAE
Анотація: У монографії подано відомості про будову тіла ґедзів, особливості життя, родинні взаємовідносини, систематику, географічне та зонально-ландшафтне поширення в УРСР, шкідливе значення, заходи по боротьбі та захисту від них у різних зонах республіки. Наведено таблиці для визначення та опис усіх родів і видів ґедзів фауни УРСР. Розрахована на ентомологів-фауністів, систематиків, паразитологів медичних та ветеринарних установ, викладачів-біологів вищих та середніх учбових закладів.
В монографии представлены сведения о строении тела слепней, особенности жизни, родственных взаимоотношениях, систематике, географическом и зонально-ландшафтном распространении в УССР, вредном значении, мероприятиях по борьбе и защите от них в разных зонах республики. Приведены таблицы для определения и описание всех родов и видов слепней фауны УССР.Рассчитана на энтомологов-фаунистов, систематиков, паразитологов медицинских и ветеринарных учреждений, преподавателей-биологов высших и средних учебных заведений.

Дод. точки доступу:
Маркевич, О.П.; (Редактор тому академік АН УРСР)
4.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоологі. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 14 : Комарі-довгоноги, Вип. 1 / Є. М. Савченко ; . - Київ : Наукова думка, 1966. - 551 с. - 500 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА УКРАЇНИ -- КОМАРІ-ДОВГОНОГИ
Анотація: У загальній частині монографії подано відомості про будову тіла, особливості життя, родинні взаємовідношення, систематику, географічне поширення та господарське значення комарів-довгоногів; в спеціальній частині - таблиці для визначення та опис усіх родів і видів комарів-довгоногів фауни УРСР. Розрахована на ентомологів - фауністів і систематиків, а також на біологів, що працюють у вищих і середніх учбових закладах, краєзнавчих установах і в галузі захисту рослин від шкідників.
В общей части монографии представлены сведения о строении тела, особенности жизни, родственных взаимоотношениях, систематике, географическом распространении и хозяйственном значении комаров-долгоножек; в специальной части - таблицы для определения и описание всех родов и видов комаров-долгоножек фауны УССР. Рассчитана на энтомологов - фаунистов и систематиков, а также на биологов, которые работают в высших и средних учебных заведениях, краеведческих учреждениях и в области защиты растений от вредителей.

Дод. точки доступу:
Пучков, В.Г.; (Редактор тома)
5.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 19 : Жуки-листоїди, Вип. 17 : Галеруцини / В. М. Бровдій ; . - Київ : Наукова думка, 1973. - 194 с. - 800 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА УКРАЇНИ -- ЖУКИ-ЛИСТОЇДИ -- ГАЛЕРУЦИНИ
Анотація: Монографія присвячена галеруцинам - підродині жуків-листоїдів, більшість яких ушкоджує сільськогосподарські, лісові, декоративні та лікарські рослини. В ній наведено відомості про будову тіла, екологію, філогенетичні зв'язки, систематику, географічне поширення галеруцин, таблиці для визначення родів і видів, а також їх систематичний опис. Розрахована на ентомологів-фауністів, систематиків, викладачів і студентів вищих та середніх спеціальних учбових закладів, працівників сільського, лісового та декоративного господарства.
Монография посвящена галеруцинам -подсемейству жуков-листоедов, большинство которых повреждает сельскохозяйственные, лесные, декоративные и врачебные растения. В ней приведены сведения о строении тела, экологии, филогенетических связях, систематике, географическом распространении галеруцин, таблицы для определения родов и видов, а также их систематическое описание. Рассчитана на энтомологов-фаунистов, систематиков, преподавателей и студентов высших и средних специальных учебных заведений, работников сельского, лесного и декоративного хозяйства.

Дод. точки доступу:
Пучков, В.Г.; (Редактор тому доктор біологічних наук)
6.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 26 : Вищі раки, Вип. 3 : Річкові раки / С. Я. Бродський ; . - Київ : Наукова думка, 1981. - 212 с. - 700 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА УКРАЇНИ -- ВИЩІ РАКИ  -- РІЧКОВІ РАКИ
Анотація: В монографии обобщены многолетние исследования автора по экологии, систематике речных раков Украины и смежных территорий; представлены сведения о строении тела, эколого-популяционной динамике, распространении речных раков не только в пределах республики и Советского Союза, но и по всему ареалу, даны таблицы для определения подсемейств, родов, видов и подвидов - всего более 20 видовых и подвидовых таксонов. Особое внимание обращено на промысловые запасы речных раков в водоемах республики, рациональную организацию их промысла и охраны. Рассчитана на зоологов - фаунистов и систематиков, гидробиологов, специалистов в области рыбного и сельского хозяйства, преподавателей и студентов высших и средних учебных заведений.Ил. 92. Табл. 28. Библиогр.: с. 191-202.
В монографії узагальнено багаторічні дослідження автора з екології, систематики річкових раків України та суміжних територій; представлено відомості про будову тіла, еколого-популяційну динаміку, поширення річкових раків не лише в межах республіки й Радянського Союзу, а й по всьому ареалу, дано таблиці для визначення підродин, родів, видів і підвидів - усього понад 20 видових і підвидових таксонів. Особливу увагу звернуто на промислові запаси річкових раків у водоймах республіки, на раціональну організацію їх промислу та охорони. Розрахована на зоологів - фауністів і систематиків, гідробіологів, фахівців в галузі рибного та сільського господарства, викладачів і студентів вищих та середніх учбових закладів.

Дод. точки доступу:
Монченко, Владислав Іванович; Мазурмович, Б.М.; (Рецензент); Цееб, Я.Я.
7.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 27, Вип. 3 : Щелепнороті циклопоподібні, циклопи (Cyclopidae ) / В. І. Монченко ; . - Київ : Наукова думка, 1974. - 452 с. - 650 экз. - Б. ц.

Кл.слова: Фауна України -- Щелепнороті циклопоподібні -- Циклопи (Cyclopidae )
Анотація: У монографії узагальнено дослідження автора та літературні відомості щодо фауни циклопів України та суміжних районів, представлено відомості про будову їх тіла, спосіб життя, господарське значення, поширення не лише в межах республіки й Радянського Союзу, а й по всьому ареалу; представлено таблиці для визначення підродин, родів, підродів. видів, підвидів або форм - усього близько 90 видових таксонів. Розрахована на зоологів - фауністів і систематиків, гідробіологів, які вивчають населення прісних та морських вод, а також викладачів-біологів вищих і середніх учбових закладів, аспірантів та студентів старших курсів.
В монографии обобщены исследования автора и литературные сведения относительно фауны циклопов Украины и сопредельных районов, представлены сведения о строении их тела, образ жизни, хозяйственное значение, распространение не только в пределах республики и Советского Союза, а и по всему ареалу; представлены таблицы для определения подсемейств, родов, подродов. видов, подвидов или форм - всего около 90 видовых таксонов. Рассчитана на зоологов - фаунистов и систематиков, гидробиологов, которые изучают население пресных и морских вод, а также преподавателей-биологов высших и средних учебных заведений, аспирантов и студентов старших курсов.

Дод. точки доступу:
Маркевич, Олександр Прокопович; (Редактор тому академік АН УРСР); Цееб, Я.Я.; (Доктор біологічних наук); Гурвич, В.В.; (Кандидат біологічних наук); Голубнича, Л.В.
8.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Т. 29 : Молюски, вип. 9 : Перлівницеві, кулькові (Unionidae, Cycladidae) / А. П. Стадниченко. - Київ : Наукова думка, 1984. - 384 с. - 500 экз. - Б. ц.

Кл.слова: Фауна України -- Молюски -- ПЕРЛІВНИЦЕВІ -- КУЛЬКОВІ -- UNIONIDAE -- CYCLADIDAE
Анотація: В монографии обобщены результаты многолетних исследований автора и литературные сведения по видовому составу фауны перловицевых и шаровковых Украины, их морфофизиологическим особенностям, распространению, экологии, практическому значению. Даны таблицы для определения подсемейств, родов, подродов, видов к внутривидовых таксонов. Для зоологов, гидробиологов, преподавателей биологии высших и средних учебных заведений, аспирантов и студентов. Ил. 126. Табл. 40. Библиогр.: с. 351-364.
В монографії узагальнено результати багаторічних досліджень автора і літературні відомості щодо видового складу фауни перлівницевих і кулькових України, їх морфофізіологічних особливостей, поширення, екології, практичного значення. Наведено таблиці для визначення підродин, родів, підродів, видів і внутрішньовидових таксонів. Для зоологів, гідробіологів, викладачів біолога вищих і середніх учбових закладів, аспірантів та студентів.

Дод. точки доступу:
Стадниченко, Агнеса Полікарпівна
9.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР Інститут зоології. - Київ : Видавництво академії наук Української РСР, 1956 - .
Том 30 : П'явки : зовнішня і внутрішня будова, екологія, систематика, поширення та практичне значення п'явок / Є. І. Лукін ; . - Київ : Видавництво АН Української РСР, 1962. - 196 с. - 1000 экз. - Б. ц.

Кл.слова: Фауна України  -- П'явки
Анотація: В монографії наведено опис прісноводних п'явок Палеарктики, відомості про їх стадіальне розміщення і географічче поширення, а також дані про живлення, розмноження та ін. Великий розділ монографії присвячений медичній п'явці. Книга може бути використана для визначення і вивчення видів п'явок всього Радянського Союзу за винятком деяких видів, поширених в басейні Амуру, Середній Азії та на Байкалі. Розрахована на біологів-дослідників, викладачів вузів та середніх шкіл, медичних та ветеринарних працівників.
В монографии приведено описание пресноводных пиявок Палеарктики, сведения об их стадиальном размещении и географическом распространении, а также данные о питании, размножении и др. Большой раздел монографии посвящен медицинской пиявке. Книга может быть использована для определения и изучение видов пиявок всего Советского Союза за исключением некоторых видов, распространенных в бассейне Амура, Средней Азии и на Байкале. Рассчитана на биологов-исследователей, преподавателей вузов и средних школ, медицинских и ветеринарных работников.

Дод. точки доступу:
Маркевич, О.П.; (Редактор тома академік АН УРСР)
10.

Голобородько, Кирило Костянтинович.
Біологічне різноманіття України. Дніпропетровська область. Вищі різновусі лускокрилі : монографія. Частина 1. (Lepidoptera: Lasiocampoidea, Bombicoidea, Noctuoidea - частина) / К. К. Голобородько, І. Г. Плющ , О. Є. Пахомов ; ред. О. Є. Пахомов ; рец.: І. Г. Ємельянов, З. Ф. Ключко, О. З. Злотін ; Міністерство освіти і науки України, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпропетровськ : Видавництво Дніпропетровського університету, 2010. - 296 с : Іл. 55. Табл. 5. - Бібліогр.: с. 260-276 . - ISBN 978-966-551-277-6 : 050.00 грн.

Кл.слова: Географічне положення -- Геологічна будова -- Рельєф -- Клімат -- Гідрологія -- Ґрунти -- Рослинний покрив -- Тваринне населення -- Lasiocampоidae – Коконопрядоподібні лускокрилі -- Trichiura crataegi -- Poecilocampa populi  -- Malacosoma neustrium -- M. castrensis -- M. franconicum -- Eriogaster lanestris -- E. neogena -- Lasiocampa trifolii
Анотація: Розглянуто важливі питання біорізноманіття комплексу вищих різновусих лускокрилих Дніпропетровської області. Наведено характеристику природних умов області, видового складу лускокрилих, особливостей будови всіх стадій розвитку, екологічних комплексів, зоогеографічних особливостей, сучасного стану популяцій, складено кадастр. Особливу увагу приділено еколого- біологічним особливостям існування комплексу в екосистемах регіону усіх типів. Висвітлені питання впливу антропогенних факторів на стан популяцій у межах сучасної Дніпропетровської міської агломерації. Подано рекомендації щодо збереження та охорони лускокрилих у регіоні. Для працівників природоохоронних організацій, наукових співробітників, аспірантів і викладачів вищих і середніх навчальних закладів.
Рассмотрены важнейшие вопросы биоразнообразия комплекса высших чешуекрылых в условиях Днепропетровской области. Представлена характеристика природных условий области, видового состава чешуекрылых, особенностей строения всех стадий развития, экологических комплексов, зоогеографических особенностей, современного состояния популяций, составлено кадастр. Особое внимание уделено эколого-биологическим особенностям существования комплекса в экосистемах региона всех типов. Освещены вопросы влияния антропогенных факторов на состояние популяций в рамках современной Днепропетровской городской агломерации. Представлены рекомендации по сохранению и охране чешуекрылых в регионе. Для работников природоохранных организаций, научных сотрудников, аспирантов и преподавателей высших и средних учебных заведений.
The major questions of butterflies biodiversity of the Dnipropetrovsk region are considered. Description of environmental conditions of area, species butterflies composition, features of structure of all development stages, ecological complexes, zoogeographical features, modern state, cadastre of species are presented. The special attention is spared to ecology and biology features of complex in all kinds of ecosystems in region. The questions of anthropogenic influence on butterflies population in modern Dnіpropetrovsk city agglomeration are shown. Recommendations on saving and guard of butterflies in a region are presented. Intended for the employees of nature protection organizations, research workers, graduate students and teachers of higher and middle educational establishments.

Дод. точки доступу:
Плющ , Ігор Георгійович; Пахомов , Олександр Євгенійович; Пахомов, О. Є. (ред.); Ємельянов, І. Г. (рец.); Ключко, З. Ф. (рец.); Злотін, О. З. (рец.)
11.


Біологічне різноманіття України. Дніпропетровська область. Вищі різновусі лускокрилі : монографія. Частина 2. Совки (Lepidoptera: Noctuidae) / Міністерство освіти і науки України ; Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпропетровськ : Видавництво Дніпропетровського університету, 2011. - 508 с. : Іл. 37. Табл. 5. - Бібліогр.: с. 478-489 . - ISBN 978-966-551-332-2 : 040.00 грн.

Кл.слова: Географічне положення -- Геологічна будова -- Рельєф -- Клімат -- Гідрологія -- Ґрунти -- Рослинний покрив -- Тваринне населення -- Зоогеографічний аналіз -- Екологічні комплекси -- Nolinae -- Chloephorinae -- Eriadinae -- Rivulinae -- Boletobiinae -- Eublemminae -- Herminiinae -- Hypeninae -- Phytometrinae -- Aventiinae -- Calpinae
Анотація: Розглянуто важливі питання біорізноманіття совок Дніпропетровської області. Наведено характеристику природних умов області, видового складу лускокрилих, особливостей будови всіх стадій розвитку, особливостей будови всіх стадій розвитку, екологічних комплексів, зоогеографічних особливостей, сучасного стану, кадастр всіх зареєстрованих видів. Особливу увагу приділено еколого-біологічних особливостей існування совок в екосистемах регіону усіх типів. Подано рекомендації щодо збереження та охорони лускокрилих у регіоні. Для працівників природоохоронних організацій, наукових співробітників, аспірантів і викладачів вищих і середніх навчальних закладів.
Рассмотрены важнейшие вопросы биоразнообразия комплекса совок в условиях Днепропетровской области. Представлена характеристика природных условий области, видового состава чешуекрылых, особенностей строения всех стадий развития, экологических комплексов, зоогеографических особенностей, современного состояния, кадастра всех зарегистрированных видов. Особое внимание уделено эколого-биологическим особенностям существования комплекса в экосистемах региона всех типов. Представлены рекомендации по сохранению и охране чешуекрылых в регионе. Для работников природоохранных организаций, научных сотрудников, аспирантов и преподавателей высших и средних учебных заведений.
The major questions of butterflies biodiversity of the Dnipropetrovsk region are considered. Description of environmental conditions of area, species butterflies composition, features of structure of all development stages, ecological complexes, zoogeographical features, modern state, cadastre of species are presented. The special attention is spared to ecology and biology features of complex in all kinds of ecosystems in region. Recommendations on saving and guard of butterflies in a region are presented. Intended for the employees of nature protection organizations, research workers, graduate students and teachers of higher and middle educational establishments.

Дод. точки доступу:
Ключко, Зоя Федорівна; Голобородько, Кирило Костянтинович; Пахомов, Олександр Євгенійович; Афанасьєва, Вероніка Олегівна; Ємельянов, І. Г. (рец.); Пучков, О. В. (рец.); Бідзіля, О. В. (рец.); Плющ, І. Г. (наук. ред.); Пахомова, О. Є. (за загал. ред.)
12.

Korneyev, S. V.
Rediscovery of Tephritis kogardtauica (Diptera, Tephritidae) / S. V. Korneyev, Y. Karimpour, Namin S. Mohamadzade // Вестник зоологии. - 2015. - Том 49, N 2. - P119-124 . - ISSN 0084-5604
Переклад назви: Повторное открытие Tephritis kogardtauica (Diptera, Tephritidae)

Шифр журнала: В841393/2015/49/2
Рубрики: Двокрилі
Двукрылые
Середній Схід
Средний Восток
Кл.слова: neotypе -- неотип -- host plants -- кормовые растения -- кормові рослини -- Inula
Анотація: A species, previously known from a short description based on the holotype lost in the bombing of Hamburg before description, T. kogardtauica Hering, 1944, was collected recently in great numbers in the Middle East, from Iran to Kyrgyzstan; it is redescribed, and the neotype is designated. Th e flies were found to infest flower heads of Inula stenocalathia (Rech. f.) Soldano, I. peacockiana (Aitch. & Hemsl.) Korovin, and I. grandis Schrenk ex Fisch. & C. A. Mey
Вид, ранее известный только по короткому описанию, основанному на голотипе, утраченном во время бомбардировки Гамбурга в 1943 г., T. kogardtauica Hering, 1944, был собран в большом количестве на Среднем Востоке, от Ирана до Кыргызстана; приведено иллюстрированное переописание вида, обозначен неотип. Установлено, что мухи развиваются в соцветиях девясилов Inula stenocalathia (Rech. f.) Soldano, I. peacockiana (Aitch. & Hemsl.) Korovin, и I. grandis Schrenk ex Fisch. & C. A. Mey
Держатели документа:
Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України : в. Б. Хмельницького, б. 15, Київ, Україна, 01030

Дод. точки доступу:
Karimpour, Y.; Каримпур Ю.; Mohamadzade, Namin S.; Мохамадзаде-Намин С.; Корнеев С. В.
13.


Орнитология : сборник научных трудов. Выпуск 5 / Главное управление охотничьего хозяйства и заповедников при Совете Министров РСФСР ; Министерство высшего и среднего специального образования СССР и РСФСР. - Москва : Издательство Московского университета , 1962 (Москва : Типография Издательства МГУ). - 450 с. : ил, табл. - Библиогр. в конце ст. - 3000 экз. - Б. ц.

Кл.слова: орнитология
Анотація: Птицы- неотемлимая и во многих случаях весьма существенная часть географического ландшафта. Обладая весьма совершенным способом передвижения-полетом- птицы в то же время характеризуются консерватизмом местообитания, представляя множество примеров яркой геогрфической изменчивости в величине, сложении, образе жизни и т.д. без которых фактически невозможно изучение влияния среды на организм животного.

Дод. точки доступу:
Ларионов, В.Ф. (Ответственный редактор); Георгиева, Г. И. (технический редактор)
14.

Peskov, V. N.
Growth Processes in the Postembryonic Development in Altricial Birds on the Example of Song Thrush, Turdus Philomelos (Passeriformers, Turdidae): A Multivariate Approach / V. N. Peskov, M. V. Franchuk, N. S. Atamas’ // Вестник зоологии. - 2015. - Том 49, N 5. - P459-466 . - ISSN 0084-5604
Переклад назви: Ростовые процессы в постэмбриональном развитии птенцовых птиц на примере певчего дрозда, Turdus Philomelos (Passeriformers, Turdidae): многомерный подход

Шифр журнала: В841393/2015/49/5
Рубрики: Птицы
Ембриогенез
Птахи
ембріогенез
Кл.слова: song thrush -- певчий дрозд -- співочий дрізд -- postembryonic growth -- постембріональний ріст -- постэмбриональный рост -- growth phases -- фазы роста -- фази росту -- developmental trends -- тренды изменчивости признаков -- тренди мінливості ознак -- multivariate analysis -- багатовимірний аналіз -- многомерный анализ
Анотація: The paper explores the possibility of implementing the methods of multivariate statistics into studying the growth processes on the example of song thrushes, Turdus philomelos, Brehm, 1831, during their postnatal development as nestlings. The developmental trends in 12 morphometric traits in T. philomelos in the course of postembryogenesis is shown to be explained for 99.3 % by the first two principal components (PC). The major developmental trend (PC1 - 95.1 %) is defined by a highly correlative though irregular growth of linear forms of nestlings’ body parts, the two other trends relate to the body proportion formation (PC2 - 4.2 %). Th ere have been discovered the two growth stages: (1) of fast growth: from birth up to the 8th day with relative increment in growth of traits equal in average to 91.9 %, and (2) of slow growth: from the 8th to the 14th day, characterized by a reduction of an average growth increment being five times lower, and by intense feather cover development. There have been demonstrated that all the variables can be structured into the four groups or growth correlation pleiads (groups comprising similarly growing traits). The growth is shown to be most specific for the song thrush’s body, head and bill, being a part of a single pleiad. While still forming the three different growth pleiads the properties of the bird’s wing, leg, the 3rd and the 4th toes differ significantly less in respect to their growth characteristics
На примере певчего дрозда, Turdus phillomelos, Brehm, 1831, анализируются возможности изучения ростовых процессов в постэмбриональном развитии птенцовых птиц с использованием методов многомерной статистики. Показано, что изменчивость 12 морфометрических признаков в постэмбриогенезе T. phillomelos на 99,3 % описывается первыми двумя главными компонентами (ГК). Основной тренд изменчивости признаков (ГК1 - 95,1 %) определяется высоко согласованным, но неравномерным увеличением линейных размеров частей тела птенцов, два других тренда связаны с формированием его пропорций (ГК2 - 4,2 %). Выявлены фаза интенсивного роста (с 0 до 8 суток, относительный прирост признаков в среднем составляет 91,9 %) и фаза замедленного роста (8-14 суток, характерно уменьшение величины среднего относительного прироста в 5 раз, интенсивное развитие перьевого покрова). Показано, что по величине суточного прироста и характеру динамики ростовых процессов все признаки объединяются в 4 группы или ростовые плеяды (группы одинаково растущих признаков). Наиболее специфично растут тело, голова и клюв, образующие единую плеяду. Признаки крыла, ноги, третьего и четвертого пальцев, хотя и образуют три отдельные ростовые плеяды, различаются по характеристикам ростовых процессов значительно меньше
Держатели документа:
Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України : в. Б. Хмельницького, б. 15, Київ, Україна, 01030

Дод. точки доступу:
Franchuk, M. V.; Франчук М. В.; Atamas’, N. S.; Атамась Н. С.; Песков В. Н.
15.

Мельничук, Д. О. (академік НАН України).
Прогнозування імунодефіциту в новонароджених телят / Д. О. Мельничук, В. А. Грищенко // Доповіді Національної Академії наук України : Науково-теоретичний журнал. - 2015. - N 11. - С. 106-111 : ил. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1025-6415

Шифр журнала: Д005496/2015/11
Рубрики: Біохімія
Загальна біохімія
Биохимия
Общая биохимия
Кл.слова: молозиво -- колостральний імунітет -- загальний білок -- імуноглобуліни -- імунозабезпечення -- імунодефіцитний стан -- гіпогаммаглобулінемія -- резистентний стан -- колостральный иммунитет -- общий белок -- иммуноглобулины -- иммунообеспечение -- иммунодефицитное состояние -- гипогаммаглобулинемия -- резистентное состояние -- новонароджені телята -- новорожденные телята
Анотація: Встановлено, що найінтенсивніше формування колострального імунітету в новонароджених телят (за рахунок імуноглобулінів молозива) відбувається протягом перших 36 годин життя. Зміни концентрації імуноглобулінів у крові новонароджених на фоні вмісту загального білка співвідносяться з величинами відповідного коефіцієнта (інтенсивність змін рівня імуноглобулінів у крові (ІЗІК)). На підставі отриманих результатів рекомендовано використання величин коефіцієнта ІЗІК як індикатора стану колострального імунозабезпечення новонароджених телят (норма ІЗІК становить 0,14-0,16 на 36-ту годину життя).

Дод. точки доступу:
Грищенко, В. А.
16.


Вселенная и человечество : история исследования природы и приложения ее сил на службу человечеству. Т. 4. Исследование земной поверхности (ч. 2). Исследование моря. Исследование фигуры, величины и плотности земли / общ. ред. Г. Крэмер ; ред. Л. Бейсгаузен [и др.] ; пер.: П. И. Броунов, В. И. Палладин. - Пер. с нем. - СПб. : Просвещение, 1905. - 494 с. : 36 л. ил., 216 рис. в тексте. - Список приложений.: с. [VII]. - Список рисунков в тексте: с. [VIII-XII]. - Б. ц.

Кл.слова: исследования земной поверхности -- географические исследования -- новое время -- географические открытия -- исследования моря -- плотность земли
Анотація: Четвертый том энциклопедии посвящен исследованиям поверхности земли и географическим открытиям, сделанным в эпоху нового времени. Отдельная глава посвящена исследованиям моря и морского дна, величины и плотности земли.

Дод. точки доступу:
Крэмер, Ганс (общ. ред.); Бейсгаузен, Л. (ред.); Вейле, К. (ред.); Вислиценус, Г. (ред.); Клаач, Г. (ред.); Леппман, А. (ред.); Маркузе, А. (ред., худ.); Маршалль, В. (ред.); Насс, Г. (ред.); Нейбургер, А. (ред.); Потоние, Г. (ред.); Саппер, К. (ред.); Ферстер, В. (ред.); Эйт, М. фон (ред.); Догель, Александр Станиславович (гистолог, доктор медицины, профессор кафедры гистологии Петербургского университета ; 1852-1922) (ред. пер.); Броунов, П. И. (пер.); Жданов, А. М. (пер.); Палладин, В. И. (пер.); Шимкевич, В. М. (пер.); Шателен, М. А. (пер.); Поленов, Б. К. (пер.); Агассиц, Л. (худ.); Гамильтон, В. (худ.); Дрессен, А. (худ.); Дуттон, А. (худ.); Иенсен, Э. (худ.); Кауфман (худ.); Кернер, Ф. фон (худ.); Кирхер, А. (худ.); Кранц, В. (худ.); Кунерт, В. (худ.); Ле Ру (худ.); Лессом, Э. (худ.); Моран, Ф. (худ.); Нильсон, И. (худ.); Селла, В. (худ.); Супан, А. (худ.); Шейхцер, И. (худ.); Кирхнер, Отто (перепл.)
17.

Богун, О.
Живлення ляща на середній течії Дніпра : дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук / О. Богун ; Інститут гідробіології Академії наук Української РСР. - Київ, 1944. - 123 с. - Библиогр.: 91 найменування
18.


Дозовые зависимости нестохастических эффектов, основные концепции и величины, используемые в МКРЗ. Публикации 41, 42 МКРЗ / ред. А. А. Моисеев. - М. : Энергоатомиздат, 1987. - 88 с. - (Рекомендации МКРЗ). - Библиогр.: с. 81-82. - Предм. указ.: с. 83-84. - Б. ц.

Кл.слова: ионизирующие излучения -- дозы излучения -- предельные дозы излучения -- радиационная безопасность -- радиология -- радиационная гигиена -- радиоэкология

Дод. точки доступу:
Моисеев, А.А. (ред.)
19.

Bondarenko, Z. S.
INDIVIDUAL GROWTH RATES OF NIKOLSKY’S VIPER,VIPERA BERUS NIKOLSKII (SQUAMATA, VIPERIDAE) / Z. S. Bondarenko, Zinenko O. I. // Вестник зоологии. - 2016. - Том 50, N 1. - P65-70 . - ISSN 0084-5604

Шифр журнала: -529056
Рубрики: Змеи
Змії
Гадюка
Кл.слова: growth, snakes, von Bertalanff y model, asymptotic size, capture mark recapture, sexualdimorphism.
Анотація: Capture-mark-recapture data was used to infer growth rates of theNikolsky’s viper, Vipera berus nikolskii (Vedmederja, Grubant et Rudaeva, 1986), in the Eastern Ukraine.We have found that growth rate is negatively correlated with age. Th e diff erence in growth rates beforematuration is not signifi cant between diff erent sexes. Growth rates decrease rapidly aft er maturation inmales and females, however adult males retain signifi cantly higher average growth rates. Th ere is largedispersion of growth rates in the group of adult females, which is caused, probably, by alteration ofcomplete arrest of growth in the years with reproduction and more intensive growth in the years withoutit. Asymptotic snout-ventral length estimated aft er Von Bertalanff y model was 680 mm in females and630 mm in males. Females mature aft er fi ft h and males mature aft er fourth hibernation. Th e larger femalesin vipers can not be the result of higher growth rates in females, but are the outcome of a combination ofother factors including diff erent maturation time and size (older and being larger), and, perhaps, longerlife span due to lower mortality. Growth rates of the Nikolsky’s viper in the nature are higher than in otherspecies in the group of small Eurasian vipers.
Темпи росту гадюки Нікольського, Vipera berus nikolskii??(Vedmederja, Grubant et Rudaeva, 1986), у Східній Україні вивчали за допомогою мічення —??повторних відловів. Виявлено, що темпи росту негативно корелюють з розмірами. До настан-??ня статевозрілості темпи росту недостовірно відрізняються між різними статями. Ріст різко??уповільнюється після досягнення статевозрілості як у самців, так і у самиць, однак самці у серед-??ньому ростуть достовірно швидше. В групі дорослих самиць спостерігається значна дисперсія??значень швидкості росту, яка, вірогідно, пов’язана з чергуванням повної зупинки росту в роки??з розмноженням та інтенсивним ростом в роки без нього. Асимптотична довжина тіла, яку??оцінювали за допомогою моделі Фон Берталанфі, складала 680 мм у самиць та 630 мм у самців.??Самиці стають статевозрілими після п’ятої, самці — після четвертої зимівлі. Більші середні??розміри самиць у гадюк не можуть бути результатом вищих темпів росту, але є результатом дії??ряду факторів, серед яких пізніше досягнення статевозрілості при більших розмірах та, мож-??ливо, більша тривалість життя через нижчу смертність. Темпи росту гадюки Нікольського в??природі вищі, ніж у інших дрібних гадюк.

Дод. точки доступу:
, Zinenko O. I.
20.

Кришталь, О. П.
Ентомологічні екскурсії в середній школі : посібник для вчителів / О.П. Кришталь. - Київ : Радянська школа, 1955. - 312 с. - Библиогр.: с.298-302 . - 2800 экз. - Б. ц.
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського