До 100-річчя Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського




Біографістика  





Краєзнавство  



Джерелознавство  

Історія  


Політологія  

Держава і право  

Пам’яткознавство  

Заклади культури та історичної пам’яті  

Культура. Мистецтвознавство  













Природознавство  







 Спpавозданє з пеpвих загальних збоpів Товаpиства имени Шевченка (1874)

адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/0000840


Тип рерусу: Книги

Країна:Україна
Мова(и):Українська

Назва(и):
СПPАВОЗДАНЄ З ПЕPВИХ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОPІВ ТОВАPИСТВА ИМЕНИ ШЕВЧЕНКА
Дата(и):1874

Колекції:
  • УКРАЇНОМОВНА КНИГА

  •  Переглянути документ   


    Опис документа:

    Спpавозданє з пеpвих загальних збоpів Товаpиства имени Шевченка. – Львів: Дpук. Т-ва им. Шевченка, 1874. – 14 c.


    Справозданнє (звіт) про Перші загальні збори «нового руско-народного товариства імени Шевченка», які відбулися у 1874 р. Зазначається, що метою цього Товариства було «спомагати розвій рускої словесности». У звіті подається інформація про засновників Товариства імені Шевченка, його членів, наголошено на важливості видавничої діяльності Товариства, наведено фінансовий звіт, описуються фінансові труднощі та проблеми, пов’язані з діяльністю Товариства.

    Справоздание (отчет) о Первом общем собрании «нового руско-народного общества имени Шевченко», которое состоялось в 1874 г. Отмечается, что целью этого общества было «помогать расцвету русской словесности». В отчете собраны данные об учредителях Общества имени Шевченко, его членах, отмечена важность издательской деятельности этого Общества, приведен финансовый отчет, описываются финансовые трудности и проблемы, связанные с его деятельностью.


          Зміст

    1. У Справозданні зазначено, що «23 мая (4 червця)» 1874 р. відбулися Перші загальні збори «нового руско-народного Товариства імени Шевченка», метою якого було «спомагати розвій рускоі словесности». Зазначається, що у цій організації вже є 33 дійсні члени та 7 «спомагаючих». Зібрання відкрив тимчасовий голова о. Качала. Перераховано засновників Товариства. У Звіті процитовано виступ Кор. Сушкевича, ветерана-патріота. Подається інформація про книги та часописи, що друкуються за сприяння Товариства імені Шевченка: «Правда», «Руський Сіон» та видання товариства «Просвіта». Наводиться фінансовий звіт та оговорюються фінансові труднощі і проблеми, пов’язані з виданням книг і журналів. Даються пропозиції щодо цих видань.


    Пов'язані документи:


  • Україномовна книга у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, 1798-1923 : бібліогр. покажч. : в 3 т. Т. 1 (2003)

  • Теми:

  • Культурно-освітні організації


  • Рубрики:

     НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО ІМЕНІ ШЕВЧЕНКА (НТШ)

     

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського