До 100-річчя Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського




Біографістика  





Краєзнавство  



Джерелознавство  

Історія  


Політологія  

Держава і право  

Пам’яткознавство  

Заклади культури та історичної пам’яті  

Культура. Мистецтвознавство  













Природознавство  







 Материалы для отечественной истории (1853)

адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/0001264


Тип рерусу: Книги

Країна:Україна
Мова(и):Російська

Назва(и):
МАТЕРИАЛЫ ДЛЯ ОТЕЧЕСТВЕННОЙ ИСТОРИИ
Т. І. Исторические и юридические акты, относящиеся к гетманству Даниила Апостола (1853)
Дата(и):1853


 Переглянути документ   


Опис документа:

Материалы для отечественной истории.

Т. І Исторические и юридические акты, относящиеся к гетманству Даниила Апостола / вид. Михайло Судієнко. - 1853. - 640 с.


1726 году в Санкт-Петербурге было принято решение закрыть коллегию и восстановить Гетманщину, избрав нового гетмана. Им в 1728 году стал Даниил Апостол, поддержавший в царствование Петра I Василия Кочубея. В гетманство Даниила Апостола запорожцы получили возможность селиться в слободских сёлах. В течение сжатого срока гетман навел порядок в финансах, прежде всего в налоговой системе, сформировал государственный бюджет в размере 144 тыс. рублей годовых и в развитии экономики сделал ставку на предприимчивую буржуазную прослойку общества, тем более, что и собственное многоотраслевое хозяйство развивал в таком же направлении. С ведома гетмана в Глухове в 1728 г. состоялось расширенное совещание украинских купцов, на которой обсуждались вопросы торговой политики правительства Гетманщины и решения насущных купеческих проблем. Рядом универсалов гетман оберегал украинских купцов от конкуренции иностранных, в том числе и российских. Было организовано кредитования купцов, отодвинут срок уплаты по векселям, подготовлен проект свободной торговли в Гетманщине. Для студентов, аспирантов, преподавателей, научных работников.

1726 році в Санкт-Петербурзі було прийнято рішення закрити колегію і відновити Гетьманщину, обравши нового гетьмана. Їм в 1728 році став Данило Апостол, який підтримав в царювання Петра I Василя Кочубея. У гетьманство Данила Апостола запорожці отримали можливість селитися в слобідських селах. Протягом стисненого терміну гетьман навів порядок у фінансах, перш за все в податковій системі, сформував державний бюджет у розмірі 144 тис. Рублів річних і в розвитку економіки зробив ставку на заповзятливу буржуазну прошарок суспільства, тим більше, що і власне багатогалузеве господарство розвивав в такому ж напрямку З відома гетьмана в Глухові в 1728 р відбулася розширена нарада українських купців, на якій обговорювалися питання торговельної політики уряду Гетьманщини і вирішення нагальних купецьких проблем. Поруч універсалів гетьман оберігав українських купців від конкуренції іноземних, в тому числі і російських. Було організовано кредитування купців, відсунутий термін сплати за векселями, підготовлений проект вільної торгівлі в Гетьманщині. Для студентів, аспірантів, викладачів, наукових працівників


      Зміст

  1. Введение.
  2. Отдел первый. Краткий журнал о поездке в Москву Гетмана Даниила Апостола.
  3. Отдел второй. Универсалы Гетмана Даниила Апостола.
  4. Отдел третий. Описание имений принадлежащих Гетману Даниилу Апостолу.


Теми:

  • Акти державного управління


  • Рубрики:

     МАЛОРОСІЙСЬКА КОЛЕГІЯ

    Персоналії:

     АПОСТОЛ ДАНИЛО ПАВЛОВИЧ

     

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського