До 100-річчя Національної академії наук України та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського




Біографістика  





Краєзнавство  



Джерелознавство  

Історія  


Політологія  

Держава і право  

Пам’яткознавство  

Заклади культури та історичної пам’яті  

Культура. Мистецтвознавство  













Природознавство  







Корпанюк М. П. Слово. Хрест. Шабля (українське монастирсько-церковне, світське крайове літописання ХVІ-ХVІІІ ст., компіляції козацького літописання ХVІІІ ст. як історико-літературне явище) (2005)

адреса матеріалу: http://irbis-nbuv.gov.ua/ulib/item/ukr0000013384


Тип рерусу: Книги

Країна:Україна
Мова(и):Українська

Назва(и):
СЛОВО. ХРЕСТ. ШАБЛЯ (УКРАЇНСЬКЕ МОНАСТИРСЬКО-ЦЕРКОВНЕ, СВІТСЬКЕ КРАЙОВЕ ЛІТОПИСАННЯ ХVІ-ХVІІІ СТ., КОМПІЛЯЦІЇ КОЗАЦЬКОГО ЛІТОПИСАННЯ ХVІІІ СТ. ЯК ІСТОРИКО-ЛІТЕРАТУРНЕ ЯВИЩЕ)
Автор(и):Корпанюк Микола Павлович
Мишанич О. (наук. ред.)
Дата(и):2005


 ч. 1    ч. 2    ч. 3   


Опис документа:

Корпанюк, Микола Павлович.

Слово. Хрест. Шабля (українське монастирсько-церковне, світське крайове літописання ХVІ-ХVІІІ ст., компіляції козацького літописання ХVІІІ ст. як історико-літературне явище) : монографія / М. Корпанюк, наук. ред. О. Мишанич. – Київ: Смолоскип, 2005. – 903 с.: іл. – ISBN 966-8499-19-0.


Монографія доктора філології Миколи Корпанюка є першим науковим літературознавчим дослідженням великого пласта національної культури, створеної давньою українською, польською, латинською, російською мовами, яка розвивалася на всьому українському просторі — від Попраду до Дону — і впливала на розвиток духовності нації, оберігала її від денаціоналізації. Різнобічно аналізуючи тематику, проблематику, художній світ пам’яток, автор доводить, що різноконфесійне українське духівництво, козацька старшина, сільські та містечкові літописці свідомо дбали про розвиток культури як основного засобу збереження національної самобутності в умовах політичної залежності, сприяли формуванню визвольних, державотворчих процесів в Україні та їх відродженню після нової втрати державності у XVIII ст. Автор праці обґрунтовує особливості розвитку крайового літописання, як комплексного синтетичного жанру, на засадах гуманістичної, класицистичної, барокової та просвітницької естетики, етики, національних літературних традицій та ідеології. Монографія розрахована на фахівців-медієвістів та широке читацьке коло.


Довідки про авторів:

 КОРПАНЮК МИКОЛА ПАВЛОВИЧ
 МИШАНИЧ ОЛЕКСА ВАСИЛЬОВИЧ

Довідки про колективи:

 СМОЛОСКИП

Теми:

  • Пам'ятки писемності
  • Українсько-козацька держава (XVI ст. – XVIII ст.)


  • Рубрики:

     ГЕТЬМАНЩИНА

     

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського