РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000009305<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костюк О. П. 
Кальцієва сигналізація в кортикальних та таламічних нейронах щурів із стрептозотоциніндукованим діабетом / О. П. Костюк, У. В. Лало, П. Г. Костюк // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 4/5. - С. 357-360. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Внутрішньоклітинні кальцієві транзієнти (короткочасні підвищення цитозольного рівня вільних іонів Са) вимірювались з використанням кальційчутливого флуоресцентного індикатора фура-2 у кортикальних та таламічних нейронах зрізів мозку контрольних щурів та щурів з некомпенсованим стрептозотоциніндукованим діабетом.Транзієнти викликались деполяризацією мембрани клітин під дією розчину з високим вмістом іонів К (50 мМ).У тварин з діабетом амплітуда викликаних деполяризацією транзієнтів виявляла тенденцію до підвищення, яка в кортикальних нейронах була більш вираженою, ніж у таламічних.Транзієнти в кортикальних нейронах діабетичних тварин були більш чутливими до блокуючої дії 100 мкМ ніфедипіну та менш чутливими до блокуючої дії 50 мкМ Ni2+;це свідчить про переважний вплив діабетичного стану на кальцієві транзієнти,створені активацією високопорогових кальцієвих каналів (L-типу).Тривалість пікової фази транзієнтів, котра характеризувалась часом їх напівспаду,не виявляла помітних змін.Однак встановлено статистично вірогідне підвищення цитозольного рівня Са2+ через 60с після припинення деполяризації мембрани як у кортикальних,так і в таламічних нейронах, що вказує на зміни у механізмах,які відновлюють базовий рівень Са2+ у цитозолі. Зроблено висновок,що некомпенсований інсулінзалежний діабет,який,згідно з попередніми даними, істотно порушує механізми кальцієвої сигналізації у первинних сенсорних нейронах.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського