РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000010206<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Белевцев Р. Я. 
Концепция плутонического формирования континентальной земной коры Украинского щита / Р. Я. Белевцев, С. В. Бухарев, Г. Д. Коломиец // Минерал. журн. - 2000. - 22, № 2/3. - С. 118-131. - Библиогр.: 46 назв. - рус.

Наведено нову концепцію плутонічного петрогенезису докембрійської континентальної кори Українського щита. Ідеї плутонізму були викладені ще в XIX ст., однак з середини XX ст. у поглядах про геологію раннього докембрію вже переважали ідеї нептуністів-актуалістів, які сформувались у вигляді осадово-вулканогенної парадигми. Розглянуто головні етапи ранньої історії Землі на прикладі Українського щита: формування первинної трондьємітової кори та плутонічної петрогенетичної еволюції континентальної кори у ранньому докембрії з провідною роллю магматичних, метасоматичних і метаморфічних ендогених процесів (у тому числі: ранньоархейська переробка трондьємітової кори; утворення зеленокам'яних поясів пізнього архею; формування батолітових гранітних плутонів раннього протерозою; інтрузії гранітів рапаківі та стабілізація континентальної кори). Розглянуто умови та еволюцію рудоутворення. Визначено зміну фізико-хімічних умов на поверхні континентальної кори в геологічній історії Землі: з рифею розширюються зони з океанічною корою, площі суші та гір; збільшуються швидкість та об'єм осадконакопичення (в тому числі карбонатного), ерозія континентів; з'являється вільний кисень в атмосфері Землі та розвивається біосфера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45Укр)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського