РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000014195<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шандра О. А. 
Нейрофармакологічний аналіз взаємодії галанінових та глутаматних рецепторів неостріатума у щурів / О. А. Шандра, Л. С. Годлевський, Р. С. Вастьянов, А. Аль Габр, М. Берні, С. Є. Сохань // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 1. - С. 75-79. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Білатеральне введення каїнової кислоти (КК) в дозах по 100 нг (але не по 20 нг) в стріатум щурів призводило до розвитку поведінкових розладів: збільшувався латентний період ініціації руху, знижувалися показники рухової активності у "відкритому полі", підвищувався м'язовий тонус та виникав птоз. Внутрішньостріатне білатеральне введення галаніну (по 10 або 50 нг) викликало зменшення кількості перетинів меж квадратів та стойок у "відкритому полі", але не впливало на ініціацію рухів та м'язовий тонус і не призводило до виникнення птозу. Сумісне введення в стріатум галаніну (по 10, 20 або 50 нг) та КК (по 20 нг) призводило до дозозалежного виникнення поведінкових розладів, які нагадували розлади при введенні КК в хвостаті ядра в дозах по 100 нг. Поведінкові розлади, зумовлені внутрішньостріатним введенням КК, галаніну, або їх сумісним застосуванням, частково блокувалися налоксоном, кетаміном та атропіном. Зроблено висновок про те, що галанін потенціює специфічні поведінкові ефекти внутрішньостріатно введеної КК і що ця взаємодія досягається за рахунок модуляторного впливу пептиду на рецептори ендогенних опіоїдів, збуджуючих амінокислот або ацетилхоліну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського