РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000014248<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сухина В. Ф. 
Некоторые особенности и перспективы постклассического образования / В. Ф. Сухина // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 102-110. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Досліджено деякі посткласичні (постмодерністські) тенденції в освіті, які проявляються, значною мірою, під впливом зміни методологічних орієнтацій в сучасній науці. Ці зміни полягають, передусім, у посиленні ролі плюралістичних орієнтирів у теорії та практиці наукового пошуку, усвідомленні синергетичних уявлень про світ, а значить, розумінні процесів, що відбуваються в ньому, як істотно нелінійних, визнання ціннісної "навантаженості" науки. За сучасних умов освіта зазнає впливу постмодерністських наукових тенденцій, що, в свою чергу, активно впливає на науку та інші сфери культури. Однак, було б невірним розглядати класичні тенденції освіти як такі, що залишилися безповоротно в минулому. Сучасна освіта схильна до впливу і класики, і посткласики. Посткласична тенденція стимулює педагога до виявлення мінливості, спростувань, аномалій, робить акцент не на дистанційності у стосунках "викладач - студент", а на їх партнерстві. Можливо, що деякі посткласичні уявлення витримають перевірку часом і стануть класичними. Такими можуть стати, наприклад, розглянуті ідеї плюралізму, синергізму, зміни ціннісної "навантаженості" знань.


Ключ. слова: освіта, класичні традиції, посткласична освіта, постмодерністські тенденції, плюралізм, синергетика, ціннісна "навантаженість" науки і знань
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського