РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000014936<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гринченко В. Т. 
О локальных особенностях в математических моделях физических полей / В. Т. Гринченко, А. Ф. Улитко // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 1998. - 41, № 1. - С. 12-34. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

При побудові математичних моделей фізичних полів широко використовуються різного типу гіпотези, що стосуються припущень щодо гладкості поля, характеру граничних поверхонь області існування поля та особливостей взаємодії об'єкта, що розглядається, з навколишніми об'єктами. В багатьох випадках використання зручних математичних модельних уявлень призводить до того, що деякі характеристики поля не мають обмежених значень в окремих точках. Питання про виникнення таких локальних особливостей у фізичних полях різної природи при вивченні їх методами математичного моделювання має принциповий характер з точки зору загального розуміння можливостей і змісту процесу математичного моделювання. Поява сингулярностей у характеристиках поля є наслідком суперечностей, які привносяться до математичної постановки задачі при незалежному моделюванні властивостей середовища, характеру границі та характеру граничних умов. У роботі викладено єдиний методологічний підхід до визначення характеру сингулярності в різних типах фізичних полів. Підхід базується на впровадженні поняття загального розв'язку граничної задачі та використанні такого розв'язку в околі сингулярних точок. Показано, що розв'язки з особливостями дають достовірні якісні та кількісні дані про характеристики поля поза малою зоною околу сингулярності. Аналіз розв'язків граничних задач з локальними особливостями показує характер труднощів при трактуванні фізичного змісту розв'язків поблизу сингулярностей. Тут типовими є такі ситуації, коли спостерігається взаємне проникнення різних частин тіла , величини переміщень або швидкостей деяких точок границі залежать від напрямку граничного

переходу та ін. У ряді випадків апріорне знання характеру сингулярностей дає можливість для розвитку нових підходів до побудови ефективних розв'язків граничних задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: В311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського