РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000020811<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Масляк З. В. 
Прогностичні аспекти мієлодиспластичного синдрому / З. В. Масляк, Я. І. Виговська, З. Я. Саламанчук, Г. А. Мазурок, В. Є. Логінський // Онкология. - 1999. - № 4. - С. 278-282. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Порівняно придатність прогностичних систем, що базуються на цитоморфологічному дослідженні крові та кісткового мозку, з прогностичними критеріями, які включають імунофенотипування та результати цитогенетичного дослідження у хворих з мієлодиспластичним синдромом (МДС). Прогностичні системи порівняно у 47 хворих з МДС. Серед них були 22 хворих з рефрактерною анемією, 3 - з рефрактерною анемією з кільцеподібними сидеробластами, 10 - з рефрактерною анемією з надлишком бластів, 1 - з рефрактерною анемією з надлишком бластів в трансформації, 11 - з хронічною мієлоцитарною лейкемією. Проведено цитологічне, цитохімічне, цитогенетичне дослідження, імунофенотипування клітин кісткового мозку з використанням моноклональних антитіл і статистична обробка матеріалу. Встановлено, що клінічне прогнозування значної частини випадків не відповідає істинному перебігу захворювання. За допомогою імунофенотипування виявлено, що висока частота лейкемічної трансформації корелює з високою експресією антигену CD34. Сприятливий перебіг спостережено у хворих з високою експресією CD15, CD11b, CD14. Відповідно до результатів цитогенетичного аналізу виділено три групи ризику лейкемічної трансформації МДС. Результати роботи підтверджують прогностичну цінність дослідження імунофенотипічних і цитогенетичних параметрів клітин кісткового мозку.


Ключ. слова: мієлодиспластичний синдром, прогнозування, імунофенотип, цитогенетичний аналіз, виживання
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.411-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського