РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000024245<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попович Г. М. 
Соціальна робота в Україні і за рубежем : Навч.-метод. посіб. / Г. М. Попович; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород : МПП "Гражда", 2000. - 134 c. - Бібліогр.: 87 назв. - укp.

Розглянуто процес становлення суспільної допомоги на головних етапах соціально-історичного розвитку України та окремих зарубіжних країн. Висвітлено професіоналізацію соціальної роботи, становлення її наукових основ, а також взаємозв'язок моделей соціальної політики з практичною соціальною роботою та їх сучасний розвиток в Україні. Розкрито прояви соціальної допомоги в античних суспільствах, родоплемінні й общинні форми допомоги та взаємодопомоги у слов'ян до Х ст. Визначено основні напрямки допомоги та підтримки на Русі у Х - ХІІ ст.: княже піклування, церковно-монастирську та приходську допомогу, милостиню. Проаналізовано їх зумовленість окремо визначеними факторами: прийняттям християнства, розпадом родового суспільства, оформленням нової суспільної стратифікації, створенням і зміцненням нових соціальних інститутів - церкви, монастирів, приходів. Досліджено розвиток питань суспільної допомоги в християнській літературі та звичаєвому праві давньоруської держави. Викладено ряд загальних тенденцій, що визначали ідеологію та практику надання допомоги у європейських країнах і на Русі у ХІІІ - XVIII ст. Охарактеризовано становлення державних підходів до її здійснення на Русі та національно-самобутні форми суспільної допомоги українського народу. Розглянуто систему допомоги в Україні з кінця XVIII до початку ХХ ст. Особливу увагу приділено започаткуванню професійної громадської опіки та дослідженням

суспільних проблем українськими мислителями. Охарактеризовано перші вітчизняні спроби професіоналізації зародження професійної соціальної роботи за рубежем (діяльність М.Річмонда, Д.Адамса, А.Саломона, особливості діагностичної та функціональної шкіл). Розкрито етапи становлення наукових основ соціальної роботи та виникнення традиційних, інноваційних методів соціальної роботи, основних теоретичних моделей. Проаналізовано моделі соціальної політики, концепції держави загального добробуту та їх вплив на соціальну роботу. Визначено типологію країн за характерними для них системами соціальної політики та перспективи деінституалізації соціальної допомоги. Розвиток вітчизняної системи соціального забезпечення у ХХ ст. умовно поділено на чотири етапи: напрямки соціального забезпечення у довоєнний період, в період Другої світової війни, післявоєнний (1950 - 1991 рр.) та сучасної української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: С4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського