РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000029080<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевченко і Поділля : Зб. наук. пр. за матеріалами ІІ Всеукр. наук. конф. 20-21 трав. 1999 р. / ред.: Ф. П. Погребенник; Кам'янець-Поділ. держ. пед. ун-т. - Кам'янець-Подільський, 1999. - 267 c. - укp.

Розглядаються традиції українського літературного бароко у творчості Т.Г.Шевченка, історизм поетичного мислення у християнсько-етичних вимірах поета, а також стилістичні засоби реалізації контрасту в поетичному мовленні митця. Досліджується вплив поетичного слова Т.Г.Шевченка на творчість О.Кобилянської, Г.Журби, В.Стуса та ін. Розкрито семантико-функціональний потенціал дієслівної лексичної синоніміки в поетичних творах Т.Шевченка, показано структурний паралелізм на рівні складного багатокомпонентного речення, просторову семантику прийменників, авторизовані звертання у мові творів поета. Висвітлено деякі аспекти з життя та діяльності Т.Г.Шевченка наприкінці ХVIII - в першій половині ХІХ ст. в умовах національно-культурного відродження у Правобережній Україні. Охарактеризовано літературно-краєзнавчий аспект вивчення творчості Т.Г.Шевченка, деякі концептуальні моменти створення музичних композицій до шевченківського "Заповіту", а також народнопісенні традиції і народний характер музичних творів на вірші Т.Г.Шевченка тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 я43(4УКР) + Ш5(4УКР)5-4 Шевченко я431(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591241 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського