РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000030358<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данилюк Д. Д. 
Історична наука на Закарпатті (кінець XVIII - перша половина ХХ ст.) / Д. Д. Данилюк; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород, 1999. - 346 c. - укp.

Досліджено процес зародження та етапи розвитку історичної науки на Закарпатті у період середньовіччя. Встановлено, що важливим фактором, який сприяв появі та розвитку даних знань, було становлення системи шкільної освіти - початкових шкіл, гімназій, Мукачівської богословської школи, Ужгородських духовної та учительської семінарій. Розглянуто формування історичних концепцій А.Бачинського, І.Пастелія, Д.Бабіля за умов культурно-просвітницького руху в другій половині XVIII ст. Окремі розділи присвячено визначним діячам історичної науки кінця XVIII - початку XIX ст., а саме: І.Орлаю, Ю.Гуци-Венелінові та ін. Детально проаналізовано спадщину громадсько-політичних діячів та "будителів" другої половини XIX ст, які безпосередньо висвітлювали окремі проблеми, зокрема, соціально-економічне становище селянства, та впливали на розвиток історичної науки. Значну увагу приділено працям істориків 20 - 40-х рр. ХХ ст. - В.Гаджеги, І.Кондратовича, Г.Стрипського, І.Панькевича, Ю.Яворського, Є.Перфецького, М.Бескида та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР33)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600529 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського