РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000030415<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Михненко А. М. 
Історія Донбасу (1861 - 1945 рр.) : Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти / А. М. Михненко. - Донецк : Юго-Восток, 1999. - 464 c. - Бібліогр.: с. 437-452. - укp.

На основі аналізу архівних документів, узагальнення опублікованих матеріалів подано сучасне трактування історичних процесів, що відбувалися у Донбасі з кінця XIX до середини XX ст. Проаналізовано основні тенденції формування найманих робітників на підприємствах Донбасу, а також причини активізації соціально-класових конфліктів у зазначеному регіоні наприкінці XIX ст. Висвітлено роль іноземних інвестицій у промисловому розвитку Донецького басейну. Визначено основні причини і наслідки економічної кризи 1900 - 1903 рр. Значну увагу приділено громадським рухам та політичним партіям початку XX ст. ("Соціал-демократичній спілці гірничозаводських робітників Півдня Росії", "Союзу 17 жовтня", "Союзу російського народу"). Детально розглянуто причини загострення суспільно-політичної ситуації у Донбасі восени 1917 р. Окремий розділ присвячено структурі репресивно-каральної системи, основним тенденціям розвитку соціальної сфери, культури та освіти, а також особливостям національно-державного будівництва у 20-ті рр. Охарактеризовано соціальні зміни у Східній Україні, що відбулися у ході здійснення політики індустріалізації, причини та наслідки насильницької колективізації тощо. Досліджено роль партизанського руху у визволенні Донбасу від німецько-фашистських загарбників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55) я73 + Т3(4УКР-4ДОН) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602219 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського