РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000030589<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипаль І. Г. 
25 років розвитку мікоплазмології в Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України / І. Г. Скрипаль // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 5. - С. 73-85. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

За 25 років з початку досліджень в галузі мікоплазмології в Інституті мікробіології і вірусології НАН України одержано багато оригінальних результатів, які відносяться до пріоритетів цієї науки. Вперше вивчено у молікутів ферменти нуклеїнового обміну (ДНК- і РНК-полімерази, ДНК-ази, РНК-ази) та протеїнази і встановлено їх зв'язок з біологічною активністю цих мікроорганізмів, а також їх роль як факторів агресії. Розшифровано механізм патогенності збудників "жовтяниць" рослин та Mycoplasma fermentans; остання стимулює розвиток СНІДу у ВІЛ-інфікованих і сама може викликати це захворювання у людей. Вивчено моносахаридний склад глікокаліксу окремих молікутів і створено модель їх взаємодії з клітинами уражуваних органів людини та тварин. Виявлено нові антимікоплазмові речовини (6-азацитидин, синтетичні і природні цукри, синтетичні олігодезоксирибонуклеотиди), перспективні для боротьби з інфекціями, що викликаються молікутами. Удосконалена систематика цих мікроорганізмів та досліджено властивості їх геномної ДНК і гістохімію ферментів. Проведена велика науково-методична робота по популяризації досліджень з мікоплазмології в колишньому СРСР.


Ключ. слова: молікути, фітоплазми, ферменти нуклеїнового обміну, протеїнази, антимікробні та антимолікутні речовини, фактори патогенності
Індекс рубрикатора НБУВ: Е4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського