РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000030722<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pilyavskii A. I. 
Effects of a delta opioid receptor agonist and inhibitors of enkephalin catabolism on periaqueductal gray neurons in the rat midbrain: an in vitro study = Вплив агоніста дельта-опіоїдних рецепторів та інгібіторів катаболізму енкефалінів на активність нейронів навколоводопровідної сірої речовини середнього мозку у щурів in vitro / A. I. Pilyavskii, N. V. Bulgakova, R. Maldonado, B. P. Roques // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 5. - С. 386-394. - Библиогр.: 30 назв. - англ.

Досліджено впливи BUBU - селективного агоніста дельта-опіоїдних рецепторів, а також RB-38A і RB-101 - змішаних інгібіторів ферментів, які забезпечують деградацію енкефалінів, на фонову та викликану активність нейронів навколоводопровідної сірої речовини в зрізах середнього мозку щурів. Усі тестовані речовини могли посилювати чи пригнічувати фонову активність нейронів або ж не впливали на ці одиниці. "Мовчазні" нейрони не відповідали на аплікацію вказаних речовин. У 80,5 % вивчених нейронів фонова активність пригнічувалася після аплікації 1 мкМ BUBU, тоді як 6,5 мкМ RB-38A; 0,65 мМ RB-38A та 10 мкМ RB-101 пригнічували цю активність у 68,8; 73,7 та 68,8 % нейронів відповідно. Посилення фонової активності відмічено в 5,0; 5,9; 15,8 та 6,2 % випадків відповідно. Порівняно з ефектами RB-38A та RB-101 викликані BUBU реакції мали коротші латентні періоди та час наростання до максимуму, а також більшу інтенсивність. Повторна аплікація RB-38A істотно не змінювала тривалість та інтенсивність гальмівних ефектів. Після комбінованої аплікації RB-38A та BUBU або BUBU та RB-38A інтенсивність пригнічення нейронних розрядів збільшувалась, але значних змін тривалості ефекту не відбувалось. Зроблено висновок, що аплікація інгібіторів ферментів деградації енкефалінів на зрізи середнього мозку щура сприяє створенню фармакологічно ефективного рівня ендогенних енкефалінів, вплив яких на фоновоактивні нейрони навколоводопровідної сірої речовини середнього мозку має специфічний гальмівний характер. Одержані дані підтверджують припущення про те, що в зрізах середнього мозку відбувається постійне тонічне вивільнення енкефалінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського