РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000031497<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волгин Д. В. 
Влияние блокирования глутаматных ионотропных рецепторов на респираторную активность, генерируемую медуллоспинальными препаратами крысят при гипоксии / Д. В. Волгин, М. М. Середенко, Д. А. Василенко, А. В. Волгина // Нейрофизиология. - 1999. - 34, № 6. - С. 469-478. - Библиогр.: 33 назв. - рус.

У експериментах на суперфузованих in situ частково ізольованих медулоспінальних препаратах (ЧІМСП) три - чотириденних щурят досліджено вплив неконкурентного блокатора глутаматних NMDA-рецепторів кетаміну та конкурентного блокатора АМРА/каїнатних неNMDA-рецепторів CNQX на респіраторну активність, відведену при суперфузії стандартним розчином і розчином, насиченим аноксичною ізокапнічною газовою сумішшю (напруження кисню 440 +- 22 та 41 +- 8 мм рт. ст. відповідно). Експерименти проведено за умов інтактності вентролатерального відділу довгастого мозку (ВЛВДМ) і після відокремлення його ростральної частини, яка проекційно відповідає хемочутливій зоні M. Трихвилинний гіпоксичний тест спочатку викликав підвищення частоти інспіраторних розрядів (ІР) у діафрагмальному нерві, яке наприкінці тесту поступалося місцем її зниженню. Після відокремлення ростральної частини ВЛВДМ гіпоксичний тест не призводив до вірогідного зменшення частоти ІР. Після попередньої аплікації на інтактні препарати кетаміну та CNQX у концентраціях 1,0 або 10 мкМ частота ІР за умов гіпоксії в першій половині тесту зменшувалась, а в другій - збільшувалась, водночас амплітуда та інтегральна інтенсивність цих розрядів знижувалися більш виразно, ніж за дії гіпоксії в нормі. Застосування кетаміну та CNQX в аналогічних концентраціях після відокремлення ростральної частини ВЛВДМ викликало виразне зменшення частоти, амплітуди та інтегральної інтенсивності ІР, які реєструвалися за умов гіпоксичного тесту. Результати експериментів свідчать про те, що в ранньому періоді глутаматні іонотропні рецептори нейронів

ростральної частини ВЛВДМ беруть участь у процесі регуляції частоти ІР за умов гіпоксії. Обговорюються можлива роль глутаматергічного контролю респіраторного ритму і механізми впливу блокування NMDA- та неNMDA-рецепторів на параметри респіраторної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського