РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000031572<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ахмеджанов И. Г. 
Влияние красного света и кальция на прорастание семян хлопчатника в условиях солевого стресса / И. Г. Ахмеджанов, М. В. Чечулина // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 1. - С. 21-25. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Для демонстрації регуляторної ролі кальцію і червоного світла у стійкості насіння, що проростає, та проростків бавовнику (Gossypium hirsutum L.) до сольового стресу досліджені відносне проростання, середня довжина проростків та стан фітохрому (що визначається методом низькотемпературної люмінесценції) в етіольованих проростках. Сольовий стрес, що викликаний 1 %-м розчином NaCl, інгібує ріст проростків і фотооборотність фітохрому. При цьому весь фотооборотний пул фітохрому реєструється у неактивній формі. Як замочування насіння у 0,7 %-му розчині Ca(NO3)2, так і його опромінення червоним світлом перед пророщуванням перешкоджають дії сольового стресу, послабляючи ефективність його впливу на ріст проростків і практично повністю запобігають конверсії фітохрому в неактивну форму. Дія іонів кальцію і червоного світла подібна, але неідентична. Спільне їх застосування посилює захисний ефект стосовно середньої довжини проростків, але не стану фітохромної системи. Імовірно, ефект червоного світла як протектора від сольового стресу реалізується стимуляцією кальцієвих потоків і активацією загальних фітохромних функцій.


Ключ. слова: хлопчатник, солевой стресс, фитохром, красный свет, кальций
Індекс рубрикатора НБУВ: П216.3-275.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського