РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000031576<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Демченко Л. Д. 
Влияние легирования железа хромом на процессы фазообразования в деформированных сплавах при насыщении азотом и углеродом / Л. Д. Демченко, С. И. Сидоренко, В. Г. Тиняев, Ю. П. Шейко // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 5. - С. 37-42. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

З використанням мікроструктурного, мікродюрометричного та рентгеноструктурного методів аналізу досліджено вплив легування заліза хромом у кількості 0,5 - 1,5 % (за масою) на особливості формування дифузійних шарів, кінетику їх росту, фазовий склад, структуру та властивості при насиченні деформованих в широкому діапазоні ступенів від 0 до 70 % сплавів азотом та вуглецем у середовищі з 90 % аміаку та 10 % пропан-бутану при T = 853 K (580 °C) протягом 0,5 - 6 год. Дифузійні шари досліджено за допомогою мікроструктурного, мікродюрометричного та рентгеноструктурного методів аналізу. Встановлено, що легування сплавів заліза хромом (0,5 - 1,5 %) сприяє прискоренню формування дифузійних шарів у сплавах після дозованої (20 - 3 %) попередньої пластичної деформації (ППД). Дифузійні шари з оптимальними характеристиками (максимальною глибиною та високою мікротвердістю) формуються в зразках сплаву Fe + 1,5 % Cr після дозованої деформації. Підвищення вмісту хрому в сплаві від 0,5 до 1,5 % призводить до збільшення швидкості формування дифузійного шару та шару карбонітридної epsilon-фази. Максимальний ріст цих шарів відбувається в зразках сплаву Fe + 1,5 % Cr після 20 - 30 % ППД. Прискорення дифузійних процесів зі збільшенням вмісту хрому в сплавах заліза після дозованої ППД пов'язується з підвищенням енергії зв'язку атомів проникнення (азоту і вуглецю) з дислокаціями та їх масоперенесенням за дислокаційно-динамічним механізмом.


Ключ. слова: хром, диффузия, азот, углерод, дислокация
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського