РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000031767<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ющук С. І. 
Вплив домішкових іонів свинцю і платини на ширину лінії феромагнітного резонансу епітаксійних плівок залізо-ітрієвого гранату / С. І. Ющук // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 9. - С. 1099-1101. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено дослідження залежності ступеня входження домішкових іонів свинцю і платини та їх впливу на ширину лінії феромагнітного резонансу (ФМР) DELTA H через умови вирощування епітаксійних плівок залізо-ітрієвого гранату (ЗІГ). Плівки ЗІГ Y3Fe5O12 завтовшки 7 - 10 мкм вирощували методом рідкофазної епітаксії на підкладках з галій-гадолінієвого гранату орієнтації (111). Іони Pb2+ потрапляли в плівку ЗІГ з розчинника PbO - B2O3, а іони Pt4+ - з матеріалу платинового тигля. Встановлено, що захоплення іонів Pb2+ і Pt4+ плівкою, що росте, підвищується із збільшенням швидкості росту плівки, яка пропорційна ступеню переохолодження розплаву. Встановлено, що для кожного складу розплаву існує швидкість росту, за якої вирощена плівка характеризується мінімальним значенням параметра DELTA H. Появу цих мінімумів пояснено однаковим вмістом іонів платини і свинцю в плівках ЗІГ. На графіках температурних залежностей DELTA H виявлено максимуми для плівок з підвищеними вмістами іонів Pb2+ або Pt4+. При рівних кількостях іонів Pb2+ і Pt4+ у плівках ЗІГ реалізується зарядова компенсація, і на вказаних залежностях ніяких максимумів не спостережено. У результаті проведених експериментів підібрано технологічні режими, за яких виростають плівки ЗІГ із низькими значеннями DELTA H, рівними 0,22 - 0,40 Е.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.734 + К202.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського