РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000031802<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Соловйова Н. А. 
Вплив оксиду азоту та гіпоксії на низько- та високопорогові кальцієві струми в нейронах дорсальних гангліїв мишей / Н. А. Соловйова, П. Г. Костюк // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 1. - С. 69-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На ізольованих нейронах гангліїв дорсальних корінців (ГДК) мишей був досліджений вплив водного розчину оксиду азоту (NO) та гіпоксії на низько- та високопорогові кальцієві струми (ICa,LVA та ICa,HVA відповідно). Було виявлено, що в нейронах середніх розмірів NO в концентрації близько 1 мкМ знижує максимальну амплітуду ICa,LVA в середньому з 3,5 +- 0,3 до 1,2 +- 0,2 нА (P < 0,001, n = 11), а амплітуду транзієнтного та стаціонарного (вимірювання проводилося через 100 мс після максимуму) компонентів ICa,HVA - з 4,5 +- 0,1 до 2,7 +- 0,2 нА та з 2,8 +- 0,2 до 1,7 +- 0,2 нА (P < 0,001, n = 11) відповідно. Ця NO-індукована супресія була зворотною і зникла після відмивання. Нейрони ГДК демонстрували відносно низьку чутливість до гіпоксії: зниження амплітуди кальцієвих струмів обох типів під дією розчину з pO2 = 20 - 25 мм рт. ст. було статистично невірогідним (P > 0,05, n = 11). Отримані дані дозволяють вважати, що в нейронах ГДК мишей NO здатний досить інтенсивно і зворотно інгібувати кальцієві канали обох досліджених типів і, отже, модулювати збудливість цих клітин. Найбільш вірогідно, що ця здатність NO базується на його прямому впливі на відповідні канали, а не на участі даного агента в індукції гіпоксичних ефектів. Проте гіпотеза, що NO є месенджером, відповідальним за пошкодження нейронів в умовах гіпоксії, має право на існування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського