РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000031828<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сидоренко С. І. 
Вплив складу газового середовища на формування азотованих шарів на деформованих сплавах заліза / С. І. Сидоренко, В. Г. Тіняєв, Л. Д. Демченко, Ю. П. Шейко, М. О. Васильєв // Металлофизика и новейшие технологии. - 1998. - 20, № 7. - С. 23-29. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Із застосуванням комплексної методики, яка включає методи мікроструктурного, мікродюрометричного, рентгеноструктурного, диференційного термомагнітного (в сильних полях) і електронно-зондового аналізу було досліджено вплив попередньої пластичної деформації (ППД) на фазовий склад, структуру і деякі механічні властивості дифузійних шарів, отриманих на деформованих із ступенями 0 - 30 % зразках сплаву Fe + 2,2 % Cr + 2,2 % Ti після хіміко-термічної обробки (ХТО) в суміші аміаку з пропан-бутаном при різних співвідношеннях компонентів у газовому середовищі та температурі 853 К протягом 1,44 . 104 с (4 год). Встановлено, що оптимальне співвідношення газів у насичуючому середовищі, при якому досягається максимальний вплив ППД на дифузію елементів проникнення при ХТО, становить 90 % (об.) аміаку і 10 % пропан-бутану. При такому співвідношенні газів спостерігається найбільше зростання глибини дифузійного шару (approx в 1,5 раза), ефективної глибини проникнення атомів азоту і вуглецю (approx в 1,6 раза) та поверхневої мікротвердості (approx в 1,1 раза) на деформованих із ступенями 25 - 30 % зразках порівняно з вихідними зразками. За даними рентгенівських та магнітних досліджень дифузійна зона складається з легованих шару карбонітридних фаз цементитного типу на поверхні зразків, твердого розчину азоту і вуглецю в alpha-фазі та gamma'-фазі.


Ключ. слова: азот, вуглець, дифузія, дислокація, прискорення
Індекс рубрикатора НБУВ: В371

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського