РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000031967<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чванов М. А. 
Глутаматіндуковане пригнічення гальмівної синаптичної передачі в культивованих нейронах гіпокампа / М. А. Чванов, П. В. Бєлан, В. І. Тесленко, І. В. Мельник // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 4/5. - С. 341-347. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

В експериментах на 14 - 24 денній дисоційованій культурі нейронів гіпокампа щурів з використанням "петч-клемп"-відведень (в конфігурації "ціла клітина") від моносинаптично зв'язаних пар клітин досліджувалась модулююча дія глутамату на ГАМКA-ергічну гальмівну синаптичну передачу. Позаклітинне прикладання глутамату в концентраціях 0,5 - 100 мкМ протягом не менше 1,5 хв пригнічувало викликані гальмівні постсинаптичні струми (ГПСС) в усіх експериментах (n = 49). Це пригнічення звичайно мало "швидку" (секунди) та "повільну" (tau = 1,3 хв) фази. У 83,7 % випадків відновлення амплітуд ГПСС до контрольних значень не відбувалось протягом всієї наступної реєстрації (від 10 до 64 хв). Прикладання глутамату в присутності блокаторів глутаматних іонотропних рецепторів (DL-APV, CNQX) усувало "швидку" фазу, проте пригнічення гальмівних відповідей, хоч і більш слабке, зберігалось (n = 19); у більшості випадків (73,3 %) зазначене пригнічення також було тривалим. Зроблено висновок про те, що глутаматні рецептори обох типів - іонотропні та метаботропні - беруть участь в модуляції ГАМКA-ергічної синаптичної передачі. Перші обумовлюють швидке та оборотне, а другі - повільне і тривале її пригнічення.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522*022.4-604.2,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського