РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000031994<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Глушаков О. В. 
Два типи P2X-пуринорецепторів у нейронах підслизового сплетення тонкого кишечнику морської свинки / О. В. Глушаков, О. Ю. Глушакова, В. І. Скок // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 4/5. - С. 301-304. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Вплив екзогенного аденозин-5'-трифосфату (АТФ) на дисоційовані нейрони підслизового сплетення тонкого кишечнику морської свинки був досліджений за допомогою стандартної методики петч-клемп у конфігурації "ціла клітина". При потенціалі на мембрані -50 мВ аплікація 50 - 100 мкМ АТФ викликала у більш ніж 90 досліджених нейронів (n=35) появу вхідного струму. АТФ-індуковані струми спостерігались незалежно від того, чи були присутні у внутрішньоклітинному розчині гуанозин 5'-трифосфат - ГТФ (0,2 мМ) і АТФ (2 мМ) і чи був ГТФ заміщений гуанозин 5'-О-тіофосфатом (n=5) в еквімолярній концентрації. У 26 з 29 нейронів, чутливих до АТФ, аплікації даного агента в концентрації 50 - 100 мкМ викликали струми з повільним спадом. У разі тривалих (до 4 хв) аплікацій 200 мкМ АТФ повної десенситизації рецепторів до АТФ не спостерігалось. Сурамін (200 мкМ) прискорював наростання таких АТФ-індукованих струмів до пікової величини і не впливав на максимальну амплітуду відповіді (n=4). Майже у 10 % нейронів (n=3) прикладання 50 мкМ АТФ викликало струми з швидким (близько 1 с) спадом. Прикладання alpha, beta-метилен-АТФ до цих нейронів зумовлювало подібні відповіді. Отримані результати дозволяють припустити, що нейрони підслизового сплетення експресують два відмінні підтипи іонотропних P2X-пуринорецепторів, які можуть бути залучені в різні процеси збудження в даних нейронах.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.247.1*739.13*02,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського