РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000032157<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бурдо О. С. 
Дослідження стійкості балонних мод у приекваторіальній області плазмосфери Землі / О. С. Бурдо, О. П. Верхоглядова, О. К. Черемних // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 7. - С. 803-811. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Застосовано формалізм рівнянь балонних мод для дослідження стійкості плазми в магнітному полі Землі відносно дрібномасштабних збурень. Аргументовано, що добре відомий критерій стійкості жолобкових мод можна отримати з цих рівнянь у наближенні малого тиску. Водночас рівняння балонних мод дозволяють узагальнити цей результат на випадок плазми зі скінченним тиском. Основну увагу приділено дослідженню дрібномасштабних збурень балонного типу в приекваторіальній області плазмосфери Землі, де вказані нестійкості особливо легко реалізуються і мають максимальний інкремент. Одержано необхідну та достатню умови стійкості балонних мод і досліджено спектр хвиль. Показано, що у плазмі низького тиску за умов азимутально-симетричних збурень система рівнянь малих коливань розщеплюється на окремі хвильові рівняння для тороїдних та полоїдних альфвенівських хвиль і для повільного магнітного звуку. Одержано відповідні дисперсійні рівняння. З урахуванням скінченного тиску плазми, полоїдні альфвенівські хвилі та повільний магнітний звук виявляються зв'язаними та виникають умови для збудження жолобкових і балонних мод. Побудовано залежності інкремента нестійкості балонних мод від параметрів beta та L. З'ясовано, що у разі зміни параметра beta стає можливим розщеплення полоїдної альфвенівської та повільної магнітозвукової гілок у певному діапазоні частот. Проаналізовано просторову локалізацію цього ефекту залежно від рівня збуреності магнітосфери Землі. Наведено числові оцінки для типових значень плазмових параметрів. Запропоновано можливий

сценарій розвитку балонних нестійкостей у радіаційних поясах Землі за геомагнітних збурень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського