РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000032705<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мешков Ю. Я. 
Концепция критической плотности энергии в моделях разрушения твердых тел / Ю. Я. Мешков // Успехи физики металлов. - 2001. - 2, № 1. - С. 7-50. - Библиогр.: 32 назв. - рус.

Розвинуто нову енергетичну концепцію руйнування твердих тіл (ТТ), що базується на критеріях критичної густини пружної енергії в джерелі руйнування pc, яка різниться для трьох масштабних рівнів процесу - атомного, мікро -та макроскопічних. Обгрунтуванням цих критеріїв служить емпірична закономірність пропорційної залежності між приростами об'єму ТТ і потенційної енергії міжатомних зв'язків у процесі механічного розтягу (поза межами лінійної області пружних деформацій) і теплового нагрівання ТТ. Коефіцієнтом пропорційності є параметр густини енергії міжатомних зв'язків p0 = Qc / V0 (Qc - енергія сублімації, V0 - молярний об'єм за 0 К). Базуючись на цій закономірності отримано прості співвідношення для обчислення цілого ряду фундаментальних механічних і теплових характеристик - коефіцієнта термічного розширення, модулів Юнга, зсуву та всебічного стиску, енергії сублімації, граничної (теоретичної) міцності на відрив і зсув, постійної Грюнайзена, поверхневої енергії тощо. Всі критерії густини енергії мають в собі константу p0 і для матеріалу, що містить ідеально гострі нанотріщини, набувають вигляду критерію, аналогічного критерію Гріфітса, проте з уточненим (у 6 разів більшим) показником енерговитрат, які є достатніми для утворення вільної поверхні тіла. Показано, що новий критерій є єдиним для руйнування як ідеально крихких тіл, так і квазікрихких матеріалів, чим принципово відрізняється від класичного критерію Грифітса.


Ключ. слова: энергия связи, объем атома, плотность энергии, упругие модули, предельная прочность, критерий разрушения
Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104 + Ж377

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського