РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000032782<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фролькис В. В. 
Латеральная гипоталамическая область: особенности старения и влияние хронической электростимуляции на продолжительность жизни крыс / В. В. Фролькис, Ю. Е. Рушкевич, Т. А. Дубилей, С. А. Михальский, В. Д. Герасимов // Нейрофизиология. - 2000. - 32, № 4. - С. 314-321. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

В експериментах на молодих дорослих ( 6 - 8 місяців) і старих (26 - 28 місяців) щурах-самцях лінії Вістар досліджено вікові морфофункціональні зміни в латеральній гіпоталамічній ділянці (ЛГД). Виявлено, що під час старіння в ЛГД зменшується щільність нейронів і відбуваються істотні якісні зміни нейронної популяції деструктивно-дистрофічного характеру. Фонова імпульсна активність поодиноких нейронів ЛГД, масова фонова електрична активність, відведена від цієї структури, та активність Na+, K+-АТФази в ній у перебігу старіння знижуються. У старих щурів частота реакції самоподразнення ЛГД нижча, а діапазон амплітуд підкріплюючого струму, що забезпечує близьку до максимальної інтенсивність самоподразнення, - вужчий, ніж у дорослих тварин. Хронічне електричне подразнення ЛГД у старих щурів забезпечувало збільшення виживання та максимальної тривалості життя цих тварин, а тривалість життя позитивно корелювала з тривалістю курсу подразнення ЛГД. Доведено, що зниження функціональної активності нейронних систем ЛГД є одним з істотних аспектів процесу старіння, а активація даної структури у старих щурів із застосуванням хронічної електростимуляції справляє геропротекторну дію.


Ключ. слова: латеральная гипоталамическая область, старение, увеличение продолжительности жизни
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського