РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000033270<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Розенбуш А. Э. 
Об антикорреляции в изменениях визуального и ИК-блеска звезд с переменностью типа R Северной Короны / А. Э. Розенбуш // Кинематика и физика небес. тел. - 1998. - 14, № 4. - С. 342-352. - Библиогр.: 48 назв. - рус.

Сучасні дані для R CrB показують антикореляційні зміни середніх рівнів візуального і IЧ-блиску (lambda = 3,5 мкм) з характерним часом понад 8000 діб та амплітудами біля 0,15m та 0,5m відповідно. При цьому можливе відставання IЧ-варіацій на 1300 діб. Пропонується пов'язати це зі зміною темпу втрати маси. Виявлена антикореляція свідчить про суцільний розподіл речовини у навколозоряній перманентній пиловій оболонці. Причиною мінімуму візуального блиску у зір зі змінністю типу RCB може бути утворення ще однієї суцільної пилової оболонки, а не однієї з хмар перманентної оболонки, як це приймається в традиційній моделі. Основна трудність моделі оболонки — відсутність антикореляції в змінах візуального та IЧ-блиску під час мінімуму — може бути подолана по аналогії з поведінкою деяких класичних Нових на перехідній стадії спалаху, коли у скинутій оболонці утворюється пиловий шар. Ця відсутність пов'язана з трьома основними обставинами: по мірі зростання оптичної товщини екрануючої оболонки температура пилу зменшується до 700 — 900 K, що характерно для перманентної оболонки; маса пилу в екрануючій оболонці порівнянна з масою пилу у перманентній оболонці; світність перманентної оболонки близька до болометричної світимості зорі і тому майже повністю компенсується світністю екрануючої оболонки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського