РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000033409<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мацюк С. С. 
Оптически активные центры - индикаторы дифференциации первичного вещества верхней мантии / С. С. Мацюк // Минерал. журн. - 1999. - 21, № 1. - С. 20-38. - Библиогр.: 42 назв. - рус.

Внаслідок масового спектроскопічного й колориметричного дослідження мінералів (гранати, олівіни, кліно- та ортопіроксени, шпінеліди) глибинних ксенолітів із кімберлітів доведено, що оптично активні центи (ОАЦ), які зв'язані з іонами Fe, Ti та Cr, є надійними індикаторами процесів глибинного мінералоутворення. На основі вивчення еволюції ОАЦ в співіснуючих мінералах, а також з урахуванням знахідок ксенолітів зональних порід і закономірностей розповсюдження глибинного матеріалу в кімберлітах різних алмазоносних провінцій виділено шість петрогенетичних серій порід (Mg, Mg-Ca(A1, A2), Mg-Fe, Ca і Fe), що зв'язані з різними процесами диференціації первинної речовини верхньої мантії. Отримані дані свідчать про єдину схему цих процесів під платформенними областями, але число і склад кінцевих продуктів залежать як від складу первинного субстрату, так і від фізико-хімічних умов диференціації ультраосновних магм. Запропонована схема диференціації первинної речовини верхньої мантії найкраще узгоджується з сучасними уявленнями про зв'язок глибинних порід в кімберлітах з інтрузивними процесами в астеносфері і земній корі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д342.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського