РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000033410<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Еременко В. В. 
Оптические свидетельства совместимости антиферромагнетизма и сверхпроводимости в YBa2Cu3O6 + x / В. В. Еременко, В. Н. Самоваров, В. Л. Вакула, М. Ю. Либин, С. А. Уютнов // Физика низ. температур. - 2000. - 26, № 11. - С. 1091-1103. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Проведено вимірювання еволюції спектрального складу поглинання в області (1,25 - 2,6) еВ металевих плівок YBa2Cu3O6 + x із температурами надпровідних переходів Tc = 51 і 74 К у разі їх охолодження від 180 до 20 К. Особливу увагу приділено температурним змінам двох смуг поглинання: A-смуги (symbol @ 1,8 еВ) >, яка свідчить про появу дірок, вдягнених в "шубу" антиферомагнітних (АФ) флуктуацій, та (A + J)-смуги (symbol @ 2,15 еВ), яка свідчить про додаткове (магнонне) збудження близького АФ упорядкування. Установлено, що зміни цих смуг починаються в нормальній фазі за T < T* у температурній області відкриття псевдощілинного стану, до того ж магнонна смуга (A + J) виникає в псевдощілинному стані навіть у випадку її відсутності за кімнатних температур. Під час надпровідного переходу параметри смуг припиняють змінюватися і магнонна (A + J)-смуга в надпровідній фазі зберігається. Одержані результати трактовано як свідоцтво магнітної природи псевдощілинного стану та сумісності АФ близького порядку з надпровідністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.31 + В378.735

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського