РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000033852<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корепанов В.  
Проект ВАРІАНТ: вимірювання електромагнітних полів та електричних струмів в іоносферній плазмі на супутнику "Січ-1M" / В. Корепанов, О. Негода, Г. Лізунов, Г. Аляйн, М. Баліхін, Я. Бленскі, Ф. Дудкін, А. Федоров, Ю. Юхневич, С. Климов, В. Красносєльських, Ф. Лефевр // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 5/6. - С. 3-8. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

ВАРІАНТ - це міжнародний супутниковий проект, що має на меті реєстрацію тонкої структури електричних струмів та електромагнітних полів в іоносферно-магнітосферній плазмі. Цей науковий експеримент буде проведено як додаткове навантаження на борту українського супутника дистанційного зондування Землі "Cіч-1М" (розробник та виготівник - КБ "Південне"), який планується у 2002 р. вивести на полярну кругову орбіту висотою ( 670 +- 30 ) км та нахилом 83°. До комплекту обладнання супутника входять три інструменти для реєстрації електричного струму в космічній плазмі: зонд Ленгмюра, пояс Роговського та циліндр Фарадея. Перші два прилади спеціально призначено для вимірювання густини електричного струму; циліндр Фарадея вимірює потік заряджених частинок. У склад комплексу також входять давачі електричного та магнітного полів, що працюють у діапазоні частот від 0,1 Гц до 40 кГц. З використанням цих інструментів планується провести порівняння та перевірку трьох можливих методик безпосередньої реєстрації струмів в іоносфері. Наступною метою проекту ВАРІАНТ є одночасне спостереження конвекції іоносферної плазми з борту супутника "Cіч-1М" та з поверхні Землі (за даними системи радарів некогерентного розсіювання SuperDARN). Висвітлено oсновні наукові завдання проекту ВАРІАНТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.27

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського