РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000033919<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жданова Н. Н. 
Развитие исследований в области экспериментальной микологии (1978 - 1998 гг.) / Н. Н. Жданова // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 5. - С. 48-59. - Библиогр.: ^a85 назв. - рус.

У останні 20 років у відділі фізіології та систематики мікроміцетів Інституту мікробіології і вірусології НАН України проводились дослідження по вилученню та ідентифікації грибних ізолятів з різноманітних субстратів. Описано 2 нових для науки роди і 18 нових видів; 12 видів 11 родів термофільних грибів вперше відмічені для мікобіоти країн СНД, 18 видів 15 родів термофілів - нові для мікобіоти України. У відділі створена та підтримується унікальна колекція мікроміцетів, що нараховує близько 8000 культур грибів, які належать до більш ніж 400 видів 105 родів. Серед них більше 2000 штамів p. Fusarium(22 види, 19 різновидностей), види родів Penicillium (71), Asperqillus (32), Acremonium (10), представники родини Dematiaceae (більш ніж 500 штамів 75 видів 42 родів). Проводяться широкі дослідження в галузі екології та фітопатології мікроміцетів, в тому числі екстремальної екології грибів. В процесі екологічного моніторингу мікроміцетів в районах радіоактивних випадінь відкриті явища промислової меланізації біоти мікроміцетів і позитивного радіотропізму у грибів. В результаті багаторічних робіт з мікробної корозії на базі відділу в 1996 р. була створена та акредитована перша в Україні випробувальна лабораторія грибостійкості технічних виробів і матеріалів. В галузі фізіології грибів проводився скринінг продуцентів різноманітних біологічно активних речовин.


Ключ. слова: мікроміцети, систематика, фізіологія, екологія, фітопатологія, деструкція, природні та промислові субстрати, ферменти
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського