РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000034534<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Айташева З. Г. 
Тиоредоксинподобная последовательность поли(A+)-РНК пыльцы райграса / З. Г. Айташева // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 1. - С. 29-34. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Досліджено очищені препарати геномної ДНК листків, а також полі(A+)-РНК листків і пилку окремих рослин пажитниці (Lolium perenne L.). Застосовуючи специфічні праймери для 3'-кінцевої ділянки вірогідного S-локусу середземноморського злаку Phalaris coerulescens L., методом полімеразної ланцюгової реакції тотальної ДНК листків самонесумісних мутантів знайдено фрагмент, що складався зі 790 нуклеотидів. За допомогою праймерних конструкцій у реакції зворотної транскрипції - полімеразній ланцюговій реакції виявлено також єдиний продукт ампліфікації, що складався із 240 нуклеотидів. Доведено, що довжина синтезованих транскриптів корелює з розмірами фрагментів продуктів аналогічних реакцій, проведених раніше на пилку таких злаків, як Ph. coerulescens L. та Secale cereale L. З'ясовано значення тіоредоксину H для самонесумісності у пажитниці та споріднених злаків у зв'язку з численними функціями даного ферменту у внутрішньоклітинних процесах, включаючи вірогідну взаємодію тканинонеспецифічних, універсальних генів під час цвітіння.


Ключ. слова: гаметофитная самонесовместимость, пыльца, S-локус, тиоредоксин
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*444 + Е522.912

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського