РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000034587<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Романовская В. А. 
Уникальные свойства высокорадиоустойчивых бактерий / В. А. Романовская, П. В. Рокитко, Ю. Р. Малашенко // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 1. - С. 40-63. - Библиогр.: 96 назв. - рус.

Проведений аналіз даних літератури показав, що радіостійкі бактерії ні таксономічно, ні філогенетично між собою не пов'язані. Екстремально радіостійкі бактерії, представлені видами Deinococcus, утворюють кластер, філогенетично близький до лінії Thermus - Meiothermus. Інші радіостійкі бактерії є представниками родів Rubrobacter, Methylobacterium, Kocuria, Bacillus та деяких архебактерій. У багатьох випадках важко визначити природні хабітати радіостійких бактерій, оскільки вони були виділені із зразків, які попередньо зазнали дію рентгенівського опромінення, або впливу gamma-променів, чи з екосистем з природним підвищеним радіоактивним фоном. Для висвітлення стратегії виживання радіостійких бактерій наведено: механізм дії різних видів випромінювання на клітини та макромолекули; фізіологічний прояв ушкоджуючої дії випромінювання в клітинах; механізми усунення (репарації) цих пошкоджень. Більш докладно розглянуто механізми репарації ДНК у Deinococcus radiodurans. Надзвичайна стійкість бактерій D. radiodurans до факторів, які ушкоджують ДНК, визначається тим, що механізми репарації, які вони реалізують, фундаментально відрізняються від тих, що існують у інших прокаріот; вони здатні збільшувати ефективність стандартного комплекту білків, які беруть участь у репарації ДНК. Підсумовано літературні та власні да

ні про вплив радіації на виживання різних груп бактерій у природних екосистемах. Оцінено екологічні наслідки катасторофи на ЧАЕС для грунтових бактерій у цьому регіоні. Доведено, що під впливом антропогенної радіації відбулось зменшення чисельності грунтових бактерій та спад мікробної різноманітності.


Ключ. слова: радиоустойчивые бактерии, репарация ДНК, Чернобыльская АЭС, микробное разнообразие
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*716-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського